Wpis z mikrobloga

@tajek: nie mówię, że trzeba myśleć dalekosiężnie o przyszłości, ale o tym co i jak robić żeby wrócić do domu, do rodziny po dniówce w robocie to chyba nie jest aż takie duże wymaganie
@Pieszy_Easy_Rider: może i się trzyma... jak już to prawą ewentualnie... piszę to ze swojego punktu widzenia zawodowego - behapowego

poza tym wydaje mi się, że ta wysokość to więcej niż trzy metry... mogę się mylić

inna sprawa to przepisy... praca na wysokości w PL zaczyna się od wys >= 1m... szelki odpadają jeśli jest to "podest" ze ścianami/wygrodzony. Poza tym są szelki o krótszej niż standardowe 3,5m długości efektywnego zabezpieczania więc
@Pieszy_Easy_Rider: raczej tych 3m nie ma... jest więcej...

Zazwyczaj instaluje się od jednej do kilku - nawet ośmiu - opraw oświetleniowych na jednym słupie, na wysięgnikach tak ukształtowanych, aby zapewnić jak najlepsze oświetlenie w najważniejszych obszarach w pobliżu słupa - np. na skrzyżowaniach bądź na ciągach dla pieszych. Niekiedy oprawy zawieszane są na linach (przewieszkach) rozciągniętych pomiędzy stojącymi na poboczach słupami lub ścianami budynków. Wysokość latarni nie jest stała i jest
@Pieszy_Easy_Rider: o to jak jest w Polsce pod tym względem nie musisz mi mówić... pracowałem w budowlance i byłem gnębiony przez behapowców czasem słusznie, czasem za jakieś prawne absurdy... teraz jestem po drugiej stronie mocy.

Najgorsze jest to, że prawo prawem - praca pracą, ale w razie wypadku jeśli Ci udowodnią łamanie zasad BHP to mogą Cię pozbawić Cię tych świadczeń, które zasadniczo Ci się należą w razie W...

Stay safe!(