Wpis z mikrobloga

@Arveit: @husky83:
zgodnie z przepisami=zgodnie z przepisami
Normalnie to pojęcie względne dlatego spytałem. Ja według mnie jeżdżę normalnie,a czasami przekraczam prędkość ale nadal jeżdżę bezpiecznie czyli dla mnie normalnie.
@Arveit: Dla mnie może zapierdzielać 30+ jeśli są dobre warunki na drodze, mniejszy ruch,dobra widoczność itd. czyli bezpiecznie, oczywiście znajdą się mega piraci drogowi, ale znam ludzi co często przekraczają prędkość i jakoś nie spowodowali żadnego zagrożenia bo jeśli jadą ponad dozwoloną prędkość to robią to tylko wtedy jak są do tego odpowiednie warunki i są doświadczonymi kierowcami,a czasem jest to nawet te +50 czyli zabranie prawka..
Ale to tylko moje
@dzacky: no spoko, szanuję Twoje zdanie :) moje jest takie, że doświadczonych kierowców jest niewielu, przeważnie są to kurierzy i przedstawiciele handlowi, którzy nierzadko jednego dnia rano są na Śląsku, a wieczorem na Pomorzu, ale zauważyłem, że większość piratów drogowych to ludzie młodzi, którzy dopiero co prawko odebrali i nie szkoda im kasować swojego nowiutkiego bmw czy audi xD
@dzacky: Do czasu. Każdy może być mistrzem prostej. Ograniczenia prędkości po coś wymyślono. Nie chcę, żeby jakiś bęcwał rozjechał mi dziecko na przejściu dla pieszych w Pierdziszewie, bo uznał, że tu może jechać 85 km/h i nie zdążył wyhamować. Chodzi o zwiększenie szans na prawidłową reakcję.
@kayleigh1507:

Ograniczenia prędkości po coś wymyślono

W niektórych miejscach chyba tylko po to żeby można było zarabiać na ludziach. Ja jakoś nie mam problemu z zauważeniem z daleka czy ktoś stoi przy pasach i czy nie trzeba od razu trochę zwolnić bo ktoś może wejść/wbiec na pasy.
@dzacky: > Ja jakoś nie mam problemu z zauważeniem z daleka czy ktoś stoi przy pasach i czy nie trzeba od razu trochę zwolnić bo ktoś może wejść/wbiec na pasy

Ucz mnie o jaśnie oświecony idealny kierowco przewidujący zachowania innych użytkowników! Ograniczone zaufanie i szczególna ostrożność, człowieku!
@kayleigh1507: "udało się" się możesz powiedzieć ludziom co maja prawko 3lata, a jak ktoś jeździ ponad 10lat i nie spowodował wypadku,a często się mu zdarza przekroczyć prędkość to po prostu wie na co może sobie "pozwolić". Ale widzę że się nie dogadamy,dla mnie tak w skrócie:
-dobre warunki,ktoś np często jeździ, zna tą samą trasę wie że jak tutaj pojedzie trochę szybciej to nie robi zagrożenia - tak.
-ktoś kto zawsze
@dzacky: Wciąż nie bierzesz pod uwagę dwóch kluczowych zasad prowadzenia pojazdów: ograniczone zaufanie i szczególna ostrożność. Co z tego, że jesteś królem szos, jak Ci jakiś kapelusznik w skodzie wyjedzie z podporządkowanej albo dzieciak wybiegnie za piłką.