Wpis z mikrobloga

Gdyby nie @adicur to już bym pewnie zrezygnował dzisiaj z pracy, ale okazuje się, że lepiej jak mnie wyjebią dyscyplinarnie. Małe załamanie psychiczne dzisiaj spowodowane brakiem snu, pobudką o 5 i #!$%@? rano (sprzątanie restauracji), spóźniłem się jeszcze do biura przez ich niejasne wyrażanie i biegnąłem 1,5km a potem kazali mi sprzątać w 4h (gość dał łaskawie 2h extra jedyny raz dzisiaj) obszar którego posprzątanie doświadczonej osobie na pewno nie mogłoby zająć mniej niż 4-5x tyle, żeby spełnić wszystkie wymogi. Nawet nie wiedziałem jak się zabrać za połowę rzeczy i musiałem sporo improwizować albo zastanawiać co mogę pominąć bez większego przypału.

Nie zrobiłem nawet połowy rzeczy i jak przyszła kierowniczka to poprawiała i mówiła co muszę zrobić. Akurat ona jest fajna w porównaniu z innymi także mi się poszczęściło, że ją nam przydzielili. Pracowaliśmy od 17 do 23 a jutro (jeszcze z Rumunką z którą pracuje, ale ona miała swoje piętro i w sumie podobne rezultaty jak ja).

Jutro mam zrobić to samo albo i więcej a płacone będę miał za 2h. W czwartek wizyta w UDI także mam nadzieję, że przynajmniej do tego momentu mnie nie #!$%@?ą i będę mógł załatwić sobie papiery i konto w banku.

Spitalam spać

#platkiowsianewnorwegii
  • 14
  • Odpowiedz
@sunsu-sun: @sorek:
Dyscyplinarnie należy mu się dagpenger (kuroniówka) jeżeli wytrzyma 2 miechy.
Jak sam się zwolni nie ma nic socjalu.

@platkiowsiane: dasz radę. Dostałeś od niech timeliste do wypełniania? Jak nie to ja ci zrobię profesjonalną i dasz kopię szefowi ostatniego maja. Jak ci wszystkich godzin które uczciwie pracujesz ( nie tych co ci narzucili) nie zapłacą a wytrzymasz tak 2-3 miesiące to uderzymy do arbeidtilsynet i tak czy
  • Odpowiedz
@platkiowsiane: mowilem, sprzatanie to ciezki kawalek chleba. Dasz rade, troche sie wprawisz i bedzie dobrze. Grunt to nie spinac sie i szybko sie ruszac (o ile ta firma nie wyzyskuje pracownikow)
Jednak z wlasnego doswiadczenia i widzac mlodych pracownikow wiem ze mlodzi ktorzy nie pracowali wczesniej nie zdaja sobie sprawy z tego ze w pracy sie niestety #!$%@?.
Na wymianie oleju mamy juz drugiego 20+ latka, prace maja lekka (dla dwoch
  • Odpowiedz
Jednak z wlasnego doswiadczenia i widzac mlodych pracownikow wiem ze mlodzi ktorzy nie pracowali wczesniej nie zdaja sobie sprawy z tego ze w pracy sie niestety #!$%@?.


@NYCBronx: Mamy tutaj wlasnei taki przyklad chlopaka ktory wyjechal zeby sie dorabic, ale nigdy wczesniej nie pracowal fizycznie.

Inna sprawa ze firmy sprzatajace maja doswiadczenie i pzrelozeni dobrze wiedza ile czasu trzeba na biuro, czy klatke. Zadnej firmy nie stac na duza rotacje pracownikow,
  • Odpowiedz
@NYCBronx: akurat na te rejon co dostalem ja i Rumunka juz wczesniej mieli 2 osoby, ale nie byli zadowoleni to ich zwolnili po 10 dniach

@JayCube:

kazda nowa osoba to kilka tygodni przyuczania i kontroli.


Da sie to lepiej zrobic szczegolnie jak wiedza, ze nie mam doswiadczenia a pokaza ci wszystko naraz w 10 minut. "Pokaza" = dostaniesz ulotke i ogolne przejscie przez biurro przed rozpoczeciem, ale nie da rady
  • Odpowiedz
@NYCBronx: @platkiowsiane:
Zasiłek możesz dostać jeżeli: pracodawca nie ma dla ciebie pracy, masz konflikt z pracodawcą nie spowodowany twoją nieobecnością (czy sam się nie możesz zwolnić)
Teoretycznie musisz przepracować 18 miesięcy żeby dostać pół roku zasiłku ale jako, że to twoja pierwsza praca i szef tobie nie będzie chciał płacić za twoje godziny to jest zasada 40%. czyli przepracujesz 2 miesiące próbne to należy ci się 24 dni zasiłku (bidnie
  • Odpowiedz
@platkiowsiane: Jak już dostaniesz ten D-nummer zawsze możesz iść do NAV i zapytać się o jakiś kurs doszkalający z praktykami. Zawsze to dostaniesz 6500kr na miesiąc, a jak dobrze trafisz i się sprawdzisz to nawet Cię zatrudnią;)
  • Odpowiedz
@platkiowsiane: Te! Płatki! Ja tutaj za bardzo nie wyrażałem swojej opinii na temat Twojego planu, bo to w końcu Twój plan ale musze bo nie wytrzymie.

Skoro już sobie wymyśliłeś, żeby jechać do tej Norwegii mając tylko jednego skilla - język. Skoro już sobie wymyśliłeś, żeby jechać bez doświadczenia, bez jakichkolwiek uprawnień i skoro nadal nie chcesz iść na studia w Norge (co moim zdaniem jest głupie, bo za studia dostajesz
  • Odpowiedz
@trgf: Co do opieki nad osobami i przedszkole to niestety wymagają doświadczenia w pracy na podobnych stanowiskach, bo praca do najprostszych nie należy i wymagania są niestety często wysokie jak na takie stanowisko.
  • Odpowiedz
Co do opieki nad osobami i przedszkole to niestety wymagają doświadczenia w pracy na podobnych stanowiskach, bo praca do najprostszych nie należy i wymagania są niestety często wysokie jak na takie stanowisko.


@Torian: No nie wiem. Moja znajoma miała norweski na, w najlepszym razie A1/A2, kilka miesięcy stażu jako au pair w norwegii, i jakąś podyplomową, nienostryfikowaną pedagogikę z PL. Teraz pracuje w szkole i w przedszkolu.
  • Odpowiedz
@trgf: Ale ma wpisane że coś tam z pedagogiki ma no i doświadczenie w pracy z dziećmi bo na tym często au pair przecież polega, a na asystenta to już jest dużo. Sam pracuje w przedszkolu, a wcześniej miałem praktyki w szkole specjalnej (z wykształcenia jestem wuefista). I często doświadczenie było tutaj kluczowym punktem rozmowy kwalifikacyjnej. Niestety Nav też organizuje kursy na asystentów do przedszkoli co daje przedszkolom darmową siłę roboczą.
  • Odpowiedz