Wpis z mikrobloga

Cumple. Chce kupic mieszkanie, mam upatrzony blok u dewelopera. Moge wybrac kondygnacje - i tu pojawia sie rozterka. Brac mieszkanie na parterze, ale z ogrodkiem 24m2, czy te wyzej majace tylko balkon? Uklad mieszkania i cena ta sama.

Obawiam sie:
* wlamania (szczegolnie via ogrodek)
* chlodu zimem z klatki schodowej
* podgladania - okno przy wejsciu do klatki
* dzwiekow pochodzacych z obu kierunkow np halasu bramu garazowej (obok okna) jak i tych wychodzacych od nas np. stekanie #rozowypasek jak sie spelni #bedoseksy

...podzielcie sie spostrzezeniami
  • 22
@gkm:
Plusy:
- jeżeli blok nie ma windy, to niższe kondygnacje są wygodne
- ogród to super sprawa, można wyjść na hamak albo zrobić grilla

Minusy:
- z 3 piętra może być ładny widok (ale tylko jeżeli masz zieleń, park, i jesteś pewien, że czegoś brzydkiego nie wybudują)
- jeżeli trzymasz trupa w szafie, ktoś może zauważyć
- jest mniej bezpiecznie
- ciężej sprzedać
- jeżeli obok (np. w odległości 5-10m)
@neo_vir: niby jest, ale wiesz... Pracuje zdalnie, siedze caly dzien w chacie. Moglbym gowniaka tam wypuscic i miec oko gdy juz opiekunka pojdzie. Ja przed kompem, guwniak na powietrzu. Wszyscy szczesliwi. To glowny argument za.

No i zatraca sie walka o wolnosc dla beniza. Nie ma opcji wyjscia poza lazienke bez gaci.
@gkm: sam 2 miechy temu miałem ten sam problem, z moim #rozowypasek kupowaliśmy mieszkanie, mieliśmy do wyboru parter mniejszy z ogródkiem lub 2 pietro wieksze z balkonem, wybór padł na 2 piętro + balkon, jestem na bieżąco z przepisami odnośnie budownictwa i w planach zagospodarowania itp developerzy mają troche obostrzeń tj: odległośc od budynków większa niż za komuny, procent zieleni większy do procentu obszaru "zabetonowanego/zakostkowanego" no i obszary rekreacyjne typu plac