Wpis z mikrobloga

Ale mirki mam bekę z Ukraińców xD 75% z nich siedzi teraz nielegalnie w Polsce z nieważnymi wizami a zaczynają stawiać warunki xD dziś do kolegi do pracy nie przyszło dwóch bo cytuję: "chcemy podwyżki o 3zł na godzinę ORAZ codziennie półtora litrową butelkę wody na głowę XDDDDDDDD albo nie przychodzimy dziś" A kolega: "no to #!$%@?ć" xDDD
Już teraz im płacił nawet dużo jak na Ukraińca (12zł) xD a chcieli 15! I tak się zastanawiał czy się ich nie pozbyć bo fuszerkę odwalali to mu jeszcze takie warunki stawiają :D
  • 56
  • Odpowiedz
@Oskarek89: Większość osób piszących pod Twoim wpisem to cholerni hipokryci. Wszelkie przejawy antypolskości zagranicą są tępione na wykopie, a teraz Ukraińcy są nazywani robakami, spoko. U mnie w pracy jest sporo Ukraińców i są to ludzie ciężko pracujący i uczciwi.

Z mojej perspektywy, jeżeli ktoś chce pracować i nie łamie prawa, nie obchodzi mnie jego narodowość.
  • Odpowiedz
@Oskarek89: ale akurat wode to pracodawca zapewnic musi, nawet jak robia na czarno to chyba ze zwyklej przyzwoitosci. jak np. u mnie robili remont kolesie to wode, kawe i herbate mieli w ilosciach dowolnych, a jako, ze robili dobrze to nawet po piwie, czy dwoch im kupowalem na koniec dnia.
  • Odpowiedz
  • 1
U mnie w powiecie na 50 tysięcy mieszkańców jest ich już ponad 5000! Koczuja po 50 sztuk w jednym budynku. Póki co bezrobocie jest minimalne - 3%. Powiat kępiński, zagłębie meblowe. Cale lata trwało az ludzie doczekali się stawek na poziomie 12-13 zł godz a oni odkąd się pojawili i pracują za grosze, to nasi tracą prace bo za 7-8 zł nikt nie chce pracować.
  • Odpowiedz
  • 1
@Oskarek89: Hej #januszeekonomii, jak Polak zasuwa za granica za grosze dla miejscowych, to hurr durr Niemcy sie bogaca dzieki taniej sile roboczej, Polacy to murzyni Europy, a jak Ukrainiec zasuwa dla grosze dla Polakow to "O panie, kryzys bedzie". To jak to w koncu jest geniusze?
  • Odpowiedz
@Oskarek89: Mówią, że my na zachodzie robimy to samo, problem w tym, że tam ludzie nadal żyją dostatnio, tam jest kupa roboty, a my tutaj nawet bez tych Ukraińców cienko przędliśmy. Oni to po prostu dobijają, nie wiem kto ich wpuszcza w takich ilościach, wypad bronić swojego kraju. Studentów rozumiem, choć te akcje z UPA nie robią im reklamy, kobiety też, ale zdrowych ludzi, którzy uciekają przed armią? To na
  • Odpowiedz
@waruiny: Pracownika obcokrajowca traktuje się identycznie jak pracownika Polaka. Składki w zależności od umowy:
- o pracę - pełne
- umowa zlecenie - jak wyżej tylko chorobowe dobrowolne (chyba, że to student to nie ma składek)
- o dzieło - bez składek.
  • Odpowiedz