Wpis z mikrobloga

ja pierdziele przecież to najlepszy przykład myślenia typowego korwinisty. System zero jedynkowy albo tak albo tak. Mózg takiego osobnika nie może dopuścić do siebie czegokolwiek bardziej skomplikowanego. No i oczywiście to zdanie Kukiza musiało być zbyt skomplikowane by taki korwinista mógł zrozumieć idea w nim zawartą.
no i po #!$%@? tagi korwin @Arab94
  • Odpowiedz
@ediz4: A co ty rozumiesz pod pojęciem wolny rynek? Nie ma państwa, które nie reguluje prawnie w jakimś aspekcie tego jak "wolny rynek" funkcjonuje. Dlatego mówimy, że to jest państwo bo samemu siebie jakoś reguluje, tworzy pewne zasady swojego funkcjonowania tworzy prawo. Ja to widzę tak na jednym końcu miary jest totalna "wolność" (albo inaczej nazywając chaos :))nikt niczego nie reguluje na drugim końcu miary jest pełna kontrola w każdym
  • Odpowiedz
@century20: Jeżeli nie wiesz co oznacza wolny rynek to odsyłam do wikipedii.

system ekonomiczny oparty na prywatnej własności środków produkcji, wolnej przedsiębiorczości, wolnym obrocie towarami i usługami oraz na wolnej konkurencji pomiędzy ludźmi....

Protekcjonizm jest pewnym narzędziem i jego użycie nie ma związku z funkcjonowanie wolnego rynku. Czystego wolnego rynku nikt nie wprowadzi bo każde państwo w obecnej sytuacji geopolitycznej jest powiązane setkami zależności z innymi. Budowanie fabryk przez państwo
  • Odpowiedz