Wpis z mikrobloga

@Arab94: Państwo w roli stymulatora gospodarki. Mówi człowiek okrzyknięty antysystemowcem. Wolnorynkowym.

21%

Boże, miej ten kraj w opiece.
  • Odpowiedz
@Arab94: a kto ma lukę w inwestycjach wypełnić? Polscy przedsiębiorcy nie umieli tego zrobić przez prawie 25 lat, dlatego w Polsce są tak #!$%@? pensje i warunki do życia. Nie wiem dokładnie jak miałyby te inwestycje wyglądać, ale na moje, to tutaj bez pomocy państwa się nie obędzie, chyba, że ktoś chce czekać aż polscy przedsiębiorcy łaskawie zaczną inwestować
  • Odpowiedz
@KREM_Z_BROKUL: Ponieważ po pierwsze zrobiono dziką prywatyzację gdzie stare komuchy zrobiły fortuny a potem za szybko otwarto nas na kapitał z Unii i nas wykupili bo Polacy nie zdążyli zgromadzić większych kapitałów.
Państwo inwestuje ogromną kasę w infrastrukturę, wojsko i to wystarczy. Jakiekolwiek inwestowanie w inne dziedziny jest idiotyzmem bo nie tym państwo powinno się zajmować i do tego "równouprawnione" ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡°
  • Odpowiedz
Ponieważ po pierwsze zrobiono dziką prywatyzację gdzie stare komuchy zrobiły fortuny a potem za szybko otwarto nas na kapitał z Unii i nas wykupili bo Polacy nie zdążyli zgromadzić większych kapitałów


@ediz4: no czyli piszę, że bez udziału państwa się nie obędzie. Miały być te całe Polskie Inwestycje i na razie ani słychu ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@ediz4: bez pieniędzy państwa się nie obędzie, na zasadzie partnerstwa publiczno-prywatnego. Jak już napisałeś transformacja nas #!$%@?ła na tyle, że mamy dziurę w inwestycjach i rynku pracy, za którą płacą wszyscy ci, którzy zarabiają teraz 2000 PLN
  • Odpowiedz
@KREM_Z_BROKUL: Obędzie. Inwestować to mają prywaciarze nie państwo - niestety z powodu błędów podczas transformacji będzie wśród nich mniej Polaków. Tego już się niestety nie da naprawić - no chyba że pójdziemy drogą komunizmu czy narodowego socjalizmu i zrobimy nacjonalizację bądź system panujący w hitlerowskich Niemczech z przedsiębiorstwami niby prywatnymi pod zwierzchnictwem państwa.
  • Odpowiedz
@Arab94: Jeżeli państwo ma być równouprawnionym uczestnikiem rynku, to czy to oznacza, że wszyscy pozostali też będą mogli nakładać podatki i utrzymywać swoje przedsiębiorstwa zrabowanymi majątkami?
  • Odpowiedz
Inwestować to mają prywaciarze nie państwo


@ediz4: przypominam, że przez 20 ileś lat pomimo nieustannego wzrostu PKB i braku recesji, Polska miała ciągle dwucyfrowe bezrobocie, czyli ci prywaciarze się słabo spisali, nie wiem jak jest dzisiaj, ale jeszcze w 2011 inwestowali najmniej w naszym regionie

nie wiem czy się dobrze rozumiemy - ja nie chcę drugiego COPu, gdzie państwo budowało fabryki, tylko chce wydawania pieniędzy publicznych na inwestycje i jakieś
  • Odpowiedz