Wpis z mikrobloga

Mirki - kupiłem sobie rower mtb ze średniej półki i oczywiście przy dystansach 20+km z powodu twardego siodła boli mnie tyłek. Jeżdżę nim wszędzie, ale często dłuższe dystase asfalt/droga rowerowa wymagają ciągłego siedzenia więc mam pytanie czy słynne kolarki z wkładką są dobrym rozwiązaniem na dłuższe drogi? Trochę się ich boję, bo mają "ciekawy" wygląd ale wygoda>wygląd.

#mtb #rowery #rower #pytanie
  • 15
@cadet: Są bardzo dobrym rozwiązaniem. Na kurierce rowerowej jeździłem dzień w dzień w pampersie, zakładałem go po prostu pod zwykłe spodnie, żeby nie było problemu wizualnego.
@drap: górski, jednej ze znanych firm, z pewnych względów szczegółów nie mówię. Mam się spodziewać hurr durr było kupić szosówkę? :p
@takatamnazwa właśnie chciałem kupić decathlonowe, są tanie i mają stałą wkładkę, nie jestem jakimś zawodowcem.
@takatamnazwa: Dzięki. W sumie wahałem się miedzy tymi tanimi a "spodenkami mtb" za 50zl, bez wkładek, zwykłe materiałowe, ale w tym przypadku mtb oznacza chyba tylko tyle, że są cienkie i bardziej do jazdy w pozycji stojącej.
@cadet: poka poka, nie ma co się wstydzić... rower to rower :) (choćby to i był rower miejski :P)
a co do tematu - od ilu dni/tygodni jeździsz? jeśli od 1-2 tygodni lub coś koło tego, a wcześniej miałeś kilkuletnią przerwę to imo nie ma czym się martwić i kombinować... dupa przywyknie...
a jeśli jednak już trochę jeździsz i bez zmian, to zamiast kupować gatki (na to też przyjdzie czas, ale
@Emill: pewnie przywyknie, w sezonie potrafię dużo i często jeździć, wtedy ból jakiś duży nie jest ale następny dzień zawsze mi się przypomina, że było jeżdżone. Na tym rowerze jeżdżę od roku, w zimę w ogóle nie jeżdżę. Dzięki za filmik, jak będą większe problemy to będę musiał z tego skorzystać.
@cadet: Jezeli nie chcesz obcislych gatek to są tez normalne krótkie, do ktorych do srodka wpinasz te obcisle z pielucha. 4f takie miało na pewno, ale w innych też znajdziesz. Plus samo siodło, sprawdź temat rozstawu kości kulszowych a rozmiaru siodełka, może jest do wymiany.