Wpis z mikrobloga

MIRKI a zwłaszcza MIRKÓWNY

Interesuje mnie sprawa gulaszu.

Mamy gulasze wołowe, wieprzowe, i z podrobów. Taki z podrobów idealny przyrządzała moja babcia, z kurzych żołądków. Aksamitny sosik, do tego ogórasy i kasza pęczak. No ja #!$%@?ę.
Jednak sam chciałbym podjąć się zrobienia wołowego - takiego coś ala węgierski z dużą ilością papryki słodkiej.
No i teraz - jakie to ma być mięso? Antrykot? Szponder? Mięso wołowe jest dość twardym mięsem.
No i najpierw podsmażamy, czy lecimy od razu do garnka? Jak zrobić, by zostało najwięcej smaku, i by był jak najbardziej miękki?

#gotujzwykopem #kulinaria #januszekuchni #zdunpyta #kiciochpyta ##!$%@?
  • 10
@kamil_zdun: ja zwykle robię węgierski, kilo udźca i 300 wpieprza. Podsmażyć trzeba na cebuli zeszklonej i posypanej słodką papryką. Potem podlewać co jakiś czas bulionem. Po 20 minutach wrzucasz paprykę. Czas gotowania od A do Z około 2h30.
@kamil_zdun: nie pamiętam dokładnie gdzie znalazłem przepis, ale korzystam z niego od ~5 lat:

"Przepis stary jak świat na węgierski gulasz, przywieziony z madziarskiej krainy. Przepis, który nie poddał się żadnym modyfikacjom :mrgreen:

Potrzebne składniki:
kilogram wołowiny
30 dkg wieprzowiny
słonina
5 dużych cebul
3 ząbki czosnku
ostra papryczka
ziemniaki (ok 6 dużych)

Przygotowanie:
Wytapiamy słoninkę w garze i szklimy na niej cebulę w dużej ilości (min 5 dużych), to samo
  • 1
@gugas: DUSI SIĘ #!$%@?
@BajerOp:
@kglibow:

Dokonałem paru modyfikacji, zrobiłem 'marynatę' na godzinkę z czosnku, cebuli, oliwy z oliwek, dużej ilości slodkiej papryki i bazylii.
Następnie zeszkliłem na masełku czosneczek i cebulę zalewając bulionem warzywnym.
Mięso wraz z marynatą podsmażyłem z papryką świeżą i pieczarami
Dusi się #!$%@? teraz, smakuje póki co bardzo przyzwoicie
Liść bobkowy proforma
Wiem, ze daleko mu do węgierskiego, ale jak się poda ze swoim
kamil_zdun - @gugas: DUSI SIĘ #!$%@?
@BajerOp: 
@kglibow:

Dokonałem paru modyfik...

źródło: comment_4Yxdk2dJjUWG8tFPbH9GF6jWH4KOSc8F.jpg

Pobierz