Wpis z mikrobloga

Mirki! Kilkanaście minut temu kupiłem na #cdppl i zapłaciłem poprzez #payu za preorder #wiedzmin3 na #ps4 i cały czas na stronie #cdp mam "Oczekujący na płatność", a w statusie płatności w linku od PayU mam "Status płatności: Nowa". Dodam, że płaciłem przez #tmobileuslugibankowe :/ czy coś jest nie tak z @PayU, T-Mobile czy CDP.pl :/ boję się, że moja kasa gdzieś przepadła zaginęła :( #tmobileuslugibankowedostarczaneprzezaliorbank

EDIT: dodam, że kasa z konta poszła, a po zapłaceniu kliknąłem "Powrót do sklepu", a na cdp.pl wczytała mi się jakby pusta strona bez podsumowania ;/
  • 20
@Domal: Nie zaginie. Dwa razy w syncu miałem takiego laga przez payu. Raz jak ładowałem pleja i drugi raz zakupy na allegro - dopiero po godzinie transakcja się zaksięgowała. Na ich fejsbuku też ludzie narzekają, że biletów na intercity nie mogli zakupić bo system zbyt długo oczekiwał na zaksięgowanie płatności.
@Domal: rzeczywiście jest tak jak pisze @66av22c. Niewielka część (ok. 4%) transakcji realizowanych poprzez kanał T-MobileUB nie rozlicza się w trybie online. Dzieje się tak dlatego, że z jakiegoś nieokreślonego powodu dla tych płatności do systemu PayU nie trafia z banku systemowe powiadomienie, że płatność została zrealizowana. Transakcje rozliczają się po imporcie wyciągu (jest zaciągany do systemu co ok. 1-2h). Zatem proponuję chwilę poczekać...
Szkoda, że akurat w Twoim przypadku
@Domal: Na forum pisali, że dzwonili - podobno bardzo miła pani na słuchawce u nich siedzi, że głos seksowny itp hehe ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@payu: dzięki za szybką reakcję! Zobaczymy w takim razie za 1-2 godziny jak się sprawa rozwinie :) rozumiem, że jakbym zapłacił kartą, to problemu by nie było.. Ech.
@ygor: poczekam i najwyżej zadzwonię do tej miłej Pani :>
@Domal: Kiedyś Millennium w ogóle nie obsługiwało tego typu płatności i nawet przy PayU się czekało 1 dzień, a kasa zawieszona gdzieś w przestrzeni - dziwne uczucie, ale zawsze trafiała do celu (ʘʘ)
Dzięki wszystkim za pomoc, wpłata przed minutą dotarła do PayU i już dostałem maila od CDP. 'Bede grau w gre!'
@PayU: Ok, sprawdziłem dokładnie, i rzeczywiście trochę mi się pomyliło, przez to, że potwierdzenie wylądowało w spamie, a dalsza korespondencja ze sklepu była po około 12 godzinach ( ͡° ͜ʖ ͡°) Szło dokładnie 1 minutę, więc jak najbardziej wszystko w porządku, pozdrawiam ( ͡° ͜ʖ ͡°)