Wpis z mikrobloga

dzień 36 pobytu w szpitalu

zakończyła się sześciodniowa kwarantanna nałożona na mnie ze względu na wykrytą w moim organizmie bakterię clostridium
siedziałem przez te sześć dni tylko i wyłącznie na łóżku biegając co trochę do toalety..
jakby to ująć.. gówniany temat został zażegnany :P

dodatkowo zabrano mnie "na spacer" - poszedłem na zdjęcie szwów pozostałych po drenie na opłucnej
przyznam, że taki kilometrowy spacer po tak długim czasie leżenia w łóżku był nie lalda wyzwaniem.. nogi mam strasznie słabe.. ale było to do przewidzenia..

czekam obecnie na czwartą dawkę chemioterapii.. powinni ją przynieść w przeciągu godziny, może dwóch

i więcej dobrych wieści!
lekarze postanowili, że skoro bakterii się pozbyłem i dziś ostatnia dawka chemii z pierwszej serii, to jutro mogę wyjść do domu!

nie wyobrażacie sobie, jaka ogarnęła mnie radość..
po raz pierwszy od miesiąca zobaczę synka, przytulę żonę..

co prawda wychodzę tylko na tydzień, ale zawsze będzie to siedem dni spędzonych z rodziną poza murami szpitala!

po tygodniu wolności wrócę do Kliniki Hematologii w szpitalu im. Mikołaja Kopernika w Łodzi i znów spędzę tu od 4 do 6 tygodni przechodząc kolejną serię chemioterapii wspieraną sterydami..
#gnidamabialaczke
  • 24
L4 można mieć do 6 miesięcy


@Paszko_Rymbaba: chyba jednorazowo może być na 182 dni, a nie ogólnie. Dodatkowo przez pierwsze 33 dni wypłaca pracodawca dopiero później ZUS. Warto sobie dokupić ubezpieczenie jakieś grupowe, ja płace 50 zł miesięcznie, ale w wypadku choroby nowotworowej wskakuje mi ekstra kilkadziesiąt tysięcy i 100 za każdy dzień pobytu w szpitalu.
Wołam Cię może Cię zainteresuje @edgar_k
@Paszko_Rymbaba: Po pół roku zasiłku chorobowego można dostać z ZUS świadczenie rehabilitacyjne (maksimum rok) a potem rentę. Można też od razu na rentę, ale to lekarz orzecznik w ZUSie Ci powie. Decyduje przewidywany czas dochodzenia do zdrowia. Jeśli masz ubezpieczenie w ZUS to można też pojechać do sanatorium z ZUSem. Kiedyś byłem w Polańczyku (po wypadku komunikacyjnym). 3 tygodnie w fajnym miejscu. ZUS płaci za wszystko. Jest dużo zabiegów. Zwracają też