Wpis z mikrobloga

Nie mogę już czytać tych bzdetów, że jeżeli wprowadzimy JOWy to z miejsca mamy dyktaturę Kaczyńskiego lub Kopacz, a anysystemowcy nigdy nie wejdą do Sejmu. Zamierzam walnąć krótki, acz merytoryczny tekst o tym jak JOWy przyczynią się do odbetonowania polskiej sceny politycznej i o różnicach między JOWami w USA i w Wielkiej Brytanii, bo JOW JOWowi nie równy. Zaznaczam, że nie pojawi się on wcześniej niż za tydzień-półtora. Proszę o plusa kto byłby zainteresowany, to może zrobię znalezisko.
PS. Nie twierdzę, że JOWy są najlepsze, bo STV>JOW.
PS2. Zachęcam do rozkręcenia pod tym postem gównoburzy, to może wejdzie do gorących i więcej osób go zobaczy.
#4konserwy #neuropa #kukiz #2zdrajcy #polityka
  • 58
@Yelven: nauczcie się ludzie wreszcie, że JOWy to tylko hasło dla głupiej tłuszy, aby zrozumiała że potrzebujemy zmian. Kukizowi co sam przyznał chodzi o wprowadzenie systemu SVT, który jest najbardziej uczciwy dla wszystkich ale trudny do zrozumienia.
@radosss: podaj mi inny gdzie Twoj system rozwiazal podobny problem jaki ma Polska, ja daje Ci konkretne przyklady, a Ty swoje przemyslenia. Nie mozesz oczekiwac odemnie ze beda walczyl z Twoja wyobraznia.
@kiedys_mialem_lepszy_brzuch: Słuchaj, ja Ci niczego nie muszę podawać. Masz konkretne przykłady państw, gdzie taki system (lub pokrewny) się sprawdza, a politycy stają się odpowiedzialni za to co obiecują i co robią. Samo to już przemawia za tym że warto spróbować, gdyż jak widać obecny system się nie sprawdza a władza robi co chce bezkarnie. Społeczeństwa bardziej świadome, jak np. Szwajcaria, mogą pozwolić sobie nawet na systematyczną demokrację bezpośrednią, bo ludzie są
@radosss: jasne ze nie musisz, a wydaje mi sie ze nawet nie jestes w stanie bo wszystkie Twoje pomysly nie maja uzasadnienia w 'realnym swiecie' poza Twoja glowa. Obecny system nie sprawdza sie - w mojej opinii - nie ze wzgledu na ordynacje a miedzy innymi przez układy postkomunistyczne. Ty naromiast - oczywiscie znowu przypomne nie przedstawiajac zadnych argumentow, zadnych przykladow, ani zadnych danych - uwazasz ze akurat ta zmiana jest
@kiedys_mialem_lepszy_brzuch: Bardzo fajnie, ja "nie mam uzasadnienia", ja "zadnych argumentow, zadnych przykladow, ani zadnych danych" i moje "pomysly nie maja uzasadnienia w 'realnym swiecie' poza Twoja glowa".

Natomiast Ty myślisz że walniesz tekstem

Ja jako przeciwnik jowow mam UK i US jako kraje gdzie jowy zabetonowaly scene polityczna


i oczekujesz że Cię ktoś będzie merytorycznie przekonywał, a Ty nic z siebie więcej nie dasz? Z taką retoryką sam siebie ośmieszasz, pajacyku.
@Yelven: Wołaj bo niby wiem czym są JOWy ale nie jestem w 100% za ani przeciw. Widzę plusy i minusy obu systemów. Tzn. jak dotad jedynym plusem JOWów byłoby to, że partie nie musiałyby robić koalicji żeby przepchnąć coś w sejmowym głosowaniu a co za tym idzie nie musieliby dawac dupy za brakujące głosy. Przekonaj mnie, że sa jeszcze inne zalety.
@Yelven: Dokładnie pierdo*enie ,że ludzie wybierają ludzi nie partie jest skrajnie upośledzone! zresztą widać to choćby po tym ,że partyjniactwo przejęło władzę w każdym większym mieście. Jak lokalni kandydaci to tylko przy STV