Wpis z mikrobloga

Mirki, zaraz mnie krew zaleje. Próbuje złożyć wniosek o raty na nowe opony - ok. 700 zł. Żadnych rat wcześniej nie brałem, nie mam karty kredytowej itp. 25 lat, zarabiam ok 2,500 zł netto, 2 umowy - zlecenie i o pracę na czas nieokreślony. Banki odrzucają wniosek i twierdzą, że nie mam zdolności kredytowej. Decyzja po 60 sekundach więc to automat decyduje, że nie dostanę tych rat. Obstawiam, że coś źle wypełniam bo to chyba lekka przesada, żeby na taką kwotę przy takich zarobkach nie dostać tych rat :( wołam @Bankierpl, może znacie jakieś sposoby jak można zwiększyć zdolność kredytową
#finanse #banki
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@tarator: mam konto w bzwbk, konto dla młodych poniżej 30 lat. Na konto wpływala mi wypłata, około 1500 zł. Przez internet wziąłem sobie limit 2000 zł i do tego sami mi proponowali 20 tys. Kredytu. I to przy jednej umowie na 5 lat.
  • Odpowiedz
@tarator: Coś musisz źle zaznaczać we wnioskach bo przy stałej umowie to niemożliwe zebyś nie dostał 7 stów kredytu. A może kwota kredytu za mała i odwala wniosek? Często minimum to 1000 zł.
  • Odpowiedz
@eshabe: 700 zł to mimo dość dużo na raz. Odkładam na własne wesele, w następnych 2 miesiącach mam 4 wesela znajomych a i inne wydatki niestety się znajdą. No i raty to jednak budowanie tej zasranej historii kredytowej
  • Odpowiedz
@tarator: Jak Ci się nie uda jednak z tymi ratami to możesz spróbować z kartą kredytową - https://www.online.citibank.pl/formularz/karta_kredytowa3/Simplicity/
Myślę, że z kartą z niskim limitem nie będzie problemu. Karta też buduje historię kredytową, ale pamiętaj, że gdy ją posiadasz to obniża Ci zdolność. A jak już nie przejdzie karta w Citi (darmowa) to skontaktuj się ze swoim bankiem. I też albo karta, albo kredyt odnawialny w rachunku (wykorzystujesz, kiedy potrzebujesz).
  • Odpowiedz
@Horvath: @MichaelT128: @pavulon78: odkryłem chyba rozwiązanie problemu. Umowę na czas niekreślony mam od miesiąca - minimum dla banku to praca przez 3 miesiące. Niestety geniusze nie przewidzieli uwzględnienia poprzednich umów w tym samym miejscu pracy więc zostanie mi wybór któregoś z waszych rozwiązań
  • Odpowiedz
@tarator: Weź sobie kartę kredytową, to i kasę dostaniesz i przy okazji zdolność kredytową na przyszłość sobie poprawisz.

Polecam skorzystać z tej promocji to otrzymasz darmową kartę i do tego 200 zł premii.

I tam nie jest ważne, od kiedy masz tę jedną konkretną umowę, tylko ogólnie jak długo pracujesz u danego pracodawcy. W moim przypadku to nawet tego nie potwierdzili tylko uwierzyli na słowo.
  • Odpowiedz
@tarator: Może czegoś nie spłaciłeś i jesteś na czarnej liście? btw. biorąc kredyt nawet na tak drobną sumę pokazujesz się jako wzorowy finansowy niewolnik na smyczy banku.
  • Odpowiedz
@tarator: bank może mieć ustawione odcięcie klientów z zarobkami np do 2600. chociaż umowa od co najmniej 3 m-cy wydaje mi się bardziej prawdopodobna.
  • Odpowiedz