Wpis z mikrobloga

@magiczny_andrzej: Jakbyś znalazł to daj znać, tez szukałem, ale póki co nic nie było ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale mam dla Ciebie jeden pro-tip - obniż do minimum Environment Map - jedyne na co to wpływa to co widać na odbiciach szyb/karoserii przy zewnętrznej kamerze, a obniżenie do minimum daje tak z +10-15 fpsów.
@magiczny_andrzej: Znam, nawet pisałem w komentarzach gościowi, że jedną opcję źle opisał i widzę, że zrobił poprawkę w tekście z podziękowaniem xD
Generalnie te ustawienia nie są złe, ale w grze są 2 główne problemy ze sterowaniem na padzie:
-brak ustawienia lineraności sterowania,
-brak możliwości włączenia tzw. raw input czyli dokładnego przełożenia 1:1 ruchów gałki pada na ruch kierownicą w grze, nawet jak ustawisz filtrowanie na 0 to to nie jest
@magiczny_andrzej: I jeszcze jedno, tutaj gdzieś w okolicach strony 6-8 jest właśnie o raw input. Obejściem problemu jest zainstalowanie alternatywnego sterownika do pada, ale wiąże się to z tym, że pad w innych grach przestaje być wykrywany jako pad ( ͡° ʖ̯ ͡°) Póki co nie sprawdzałem, ale warto wiedzieć, że w razie czego można i w tym kierunku kombinować ( ͡° ͜ʖ ͡°
@rzezol: Na tej konfiguracji którą podesłałem jeździ mi się dobrze, zmieniłem tylko steering deadzone, bo mam lekkie luzy na gałce i minimalny ruch przekładał się na większy na kierownicy. Te ustawienia nie działają jednak dobrze w gokartach.
Sprawdzę sobie jutro Twój sposób.
@magiczny_andrzej: Mam, działa.
Jeszcze jeden trik na zwiększenie fpsów znalazłem - dodać do skrótu polecenie -skipcrowds. Usuwa zupełnie kibiców na trybunach ale to kolejne 10 fpsów w niektórych miejsach ( ͡° ͜ʖ ͡°)