Wpis z mikrobloga

"Wpadło mi w ucho...", odcinek: 37, Koop. Subskrybuj tag: #wpadlomiwucho

Słowo wstępu:


Dzisiaj udamy się wprost do Szwecji gdzie tworzy duet składający się z dwóch panów: Oscara Simonssona i Magnusa Zingmarka. Tworzą oni muzykę pod artystyczną nazwą Koop. Ich muzyka to mieszanka jazzu, chilloutu, acid jazzu, nu jazzu i elektroniki. Obecnie wydali trzy długogrające płyty oraz jedną składankę z najlepszymi utworami. W poniższym zestawieniu skupie się na ostatniej płycie Koop, ale serdecznie polecam sprawdzić ich całą dyskografię.

Na początek proponuję utwór "Koop Islands Blues". Utwór zaczyna się bardzo spokojnie, powolnie by chwilę potem się rozkręcić. mamy tu fajny kontrabas, jazzową perkusję i miły kobiecy wokal.

Kolejną przyjemna dla ucha kompozycją jest utwór "Come To Me". Przyjemna i pozytywna kompozycja z wstawkami na instrumentach dętych, oraz jak powyżej - fajnym kontrabasem.

Teraz dla odmiany utwór z męskim wokalem "Forces... Darling". Tu również mamy fajne wstawki na instrumentach dętych oraz solówki.

Teraz nieco melancholijna kompozycja, utwór "Whenever There Is You". Bardzo fajne melancholijne pianino się tu pojawia. W połączeniu z fajnym kobiecym wokalem, naprawdę wpada w ucho.

Tym razem coś z bardziej elektronicznym brzmieniem, ale ponownie z przyjemnym damskim głosem. Utwór "Absolute Space". Utwór zaczyna się bardzo fajnymi dźwiękami ułożonymi we wpadającą w ucho melodię, która pojawia się też w dalszej części utworu.

Na zakończenie ponownie nieco elektroniczna i krótka kompozycja o tytule "Drum Rhythm A Music For Ballet Exercises". Mamy tu fajny elektroniczny bas oraz melodię (o ile mnie słuch nie myli) graną na marimbie.

Ciekawostki:

Swoich głosów do utworów Koop użyczyli między innymi: Ane Brun, Yukimi Nagano, Hilde Louise Asbjornsen, Rob Gallagher i Mikael Sundin.

_______________________________________

Informacje techniczne:

Jeśli nie chcesz przegapić kolejnego odcinka to subskrybuj tag #wpadlomiwucho lub dodaj mój profil do obserwowanych.

Postaram się w miarę możliwości prezentować nowe odcinki regularnie, a każda subskrypcja będzie moim motorem napędowym.

Zatem jeśli szukasz interesującej muzyki, lubisz nowe brzmienia i nie zamykasz się na jeden gatunek - to zapraszam do subskrypcji.

#muzyka #oswiadczenie #wpadlomiwucho

_______________________________________

Spis wszystkich odcinków i zespołów/artystów którzy w nich wystąpili:

1. Ramona Falls

2. Bang Gang

3. Fluke

4. Anoice

5. Eskmo

6. Baths

7. #!$%@?

8. ortoPilot

9. Lamb

10. The Kilimanjaro Darkjazz Ensemble

11. Kammerflimmer Kollektief

12. The Temper Trap

13. Max Richter

14. Soap&Skin

15. Low Roar

16. James Blake

17. M83

18. The Cinematic Orchestra

19. Múm

20. Ayreon

21. Beirut

22. Saltillo

23. Bonobo

24. Amon Tobin

25. Unkle

26. Lia Ices

27. Quantic / The Limp Twins

28. Jacaszek

29. Bajzel

30. Bersarin Quartett

31. Eels

32. Ladyhawke

33. Air

34. Radiohead

35. Iglu & Hartly

36. Joy Division
Emtebe - "Wpadło mi w ucho...", odcinek: 37, Koop. Subskrybuj tag: #wpadlomiwucho



...

źródło: comment_Dx2YoGhvX15VLIgzjGst1NcB0R4FnHxB.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz