Wpis z mikrobloga

Malta – najlepsze miejsce do lansu itp. do jazdy na rolkach nie za bardzo. Po pierwsze nawierzchnia, w dużej mierze bardzo chropowaty asfalt, na którym nie jeździ się zbyt miło. Tylko od strony Baraniaka jest kawałek ładnej ścieżki dla pieszych, równoległej do ścieżki rowerowej(tylko trochę niżej). Problemem jest, że jak się tam nie pójdzie o 6 rano to jest oblegana, do tego jest bardzo wąska. Także Malty jako częstego obiektu do jazdy zdecydowanie nie polecam, raz na miesiąc można pojechać, bo ładne widoki ( ͡° ͜ʖ ͡°) #pdk

Park im. Jana Pawła II tzw. łęgi dębińskie – chyba najlepszy obiekt do jazdy na rolkach i nauki jazdy. Dużo miejsca, szerokie ścieżki, bardzo dobra nawierzchnia. Ludzi o wiele mniej niż na Malcie, w piątek byłem po 15 to jedynie kilku biegaczy i kilku rolkarzy było. W weekendy więcej osób, ale nadal da się spokojnie jeździć. Do tego jest wielki plac do nauki jazdy i tricków. Często można spotkać tutaj slalomowców, nawet są specjalne kółeczka namalowane na nawierzchni żeby wiedzieć gdzie stawiać kubeczki. Zdecydowanie polecam to miejsce i jeszcze zaraz obok łęg jest ścieżka prowadząca do parku wzdłuż drogi Dębińskiej od strony mostu na Hetmańskiej.

Cytadela – Też dobre miejsce do jeżdżenia, szerokie i o dobrej nawierzchni ścieżki i bardzo ładne widoki. Czasem zdarza się gorsza nawierzchnia i węższe ścieżki, a nawet taka której nie przejedziemy, ale warto się wybrać. Ludzi umiarkowanie.

Park Wilsona – raz tylko byłem, ale było akurat bardzo dużo ludzi i niezbyt dobrze mi się tam jeździło, ale warto się przejechać i zobaczyć.

Park Sołacki – też raz byłem, bo zdecydowanie za daleko żebym tam często jeździł.

No i w sumie miasto, jako że ja większość czasu jeżdżę po mieście no to da się, chociaż tutaj zdecydowanie trzeba wybierać godziny i dni w których miasto nie jest obciążone ludźmi.
Dużo rolkarzy się widuje na placu wolności, a chyba najpopularniejszym skate parkiem(no dobra, jedynym jaki znam) jest ten obok starego PKS.

#rolki #rolkomaraton
Pobierz
źródło: comment_0BduAdX2LzI1qBNYjw4HAc14eB8Y5QK5.jpg
  • 5