Wpis z mikrobloga

#wroclaw #gielda #telefony #iphone

Mam pytanie do osób, który były w ostatnim czasie na wrocławskiej giełdzie elektronicznej przy ul. robotniczej. Czy jest szansa, że są tam kradzione telefony? Czy żeby tam sprzedawać trzeba wnieść opłatę? Przedwczoraj ukradli mi telefon (iPhone 6) i zastanawiam się, czy jest sens odwiedzić to miejsce.
  • 7
@zwyklygosc: sens jest, ale z tego co wiem to gorący towar albo idzie do znajomych albo leży i czeka. Miałeś zabezpieczenie włączone (findmyiphone czy jakoś tak)? Warto pochodzić po lombardach. Nie musi tam leżeć wystarczy, że ktoś się z takim telefonem zjawi i sprzedawca raczej to zapamięta.
@BojtaS: @FotDK: Niestety nie miałem i opisałem dokładniej moją głupotę w moim poprzednim wpisie na mikroblogu. Dzwoniłem już do sieci loombard i tam wszystkie oddziały mają już info o moim egzemplarzu. Dzwoniłem też do kilku serwisów gsm i goście zawsze mówili, że takie 'normalne' skupy nie biorą zablokowanych telefonów z icloud bo od razu wiadomo z jakiego źródła są i wróży to tylko kłopoty. W poniedziałek być może odwiedzę kilka