Wpis z mikrobloga

Przepraszam, wiem że cisza wyborcza, ale co ten Prezydent #!$%@? za przeproszeniem:

Prawnik, który nie wie, że jest wyrok TK i nie można wrócić do poprzedniego wieku emerytalnego jest chyba złym prawnikiem. #emerytury


Co ma kontrowersyjny wyrok TK stwierdzający jedynie, że dana ustawa jest bądź nie jest zgodna z Konstytucją do braku możliwości kolejnej zmiany wieku emerytalnego? Coś przespałem i TK to jakiś absolut? Kuźwa przecież jak suweren będzie chciał to może nawet całą Konstytucję sobie wymienić. Zresztą nie w tym rzecz, rzecz w tym jakim trzeba być bęcwałem by zarzucać drugiemu nieznajomość prawa i pisać, że wyrok TK, stwierdzający jedynie zgodność pewnych przepisów z Konstytucją, "zakazuje" powrotu do poprzedniego wieku emerytalnego??!

Pomijam zdania odrębne i kontrowersyjność tego orzeczenia, ale kuźwa sami sędziowie TK podkreślają w tym wyroku, że:

ustalenie wieku emerytalnego, jak i jego ewentualne podniesienie bądź obniżenie, leży generalnie w ramach swobody ustawodawcy (art. 67 ust. 1 Konstytucji)


a Bronek rozumiem myśli - yy TK powiedział, że dobrze zrobiliśmy, czyli już nie można zmienić, szach mat hehe

#prawo #pytanie
  • 3
@Matyson: dokładnie, wczoraj przed północą ludzie wrzucali te jakiejś absurdalne wypowiedzi, myślałem, ze to znowu #aszkiera, patrzę na jego twittera, a tam cały zawalony postami, które rzekomo mają go bronić i reklamować oraz samymi oskarżeniami wobec innych kandydatów, na które tamci nie mogą nawet odpowiedzieć... Zagrywka na poziomie śmieszków z wykopu, którzy wrzucali te pasty o serwerowni z nadzieją na to, ze administracja ich nie usunie.
U mnie w gminie