Wpis z mikrobloga

Kurde mirki, mam problem.
Oczywiście dla niektórych może być to obcy temat, mimo wszystko wolałbym spytać.
Rewolwer czy pistolet?
Wolę rewolwery osobiście, są bardziej niezawodne, pocisk jest cały czas w komorze nabojowej broni.
I w ogóle - brak pistoletowej automatyki pozwala na amunicję słabo lub w ogóle nie penetrującą (przydatne na samolotach).
Nie wiem, jakie jest wasze zdanie na ten temat. Piszcie w komentarzach.

#randomanimeshit i taki trochę sneaky #brzuszek; #risboners trochę #

Pobierz janoosh - Kurde mirki, mam problem.
Oczywiście dla niektórych może być to obcy temat...
źródło: comment_kL7l2i5buI87e5iJl0TZwRclXUBKy7X3.jpg
  • 8
-------wypowiadam się jako osoba która nawet nie trzymała prawdziwego pistoletu :p -------
@janoosh: Osobiście fascynują mnie rewolwery za swoją prostotę konstrukcji. Poświęciłem im nawet kilka moich wykopów :).
Broń idealna do samoobrony... w zasadzie jedyną wadą to mała ładowność "magazynka" czyli bębna.
Z technicznego punktu widzenia, byle matoł z dostępem do tokarki ( albo nawet bez niej bo wiertarka i dłuto też by się zdały) jest w stanie stworzyć amatorską wersję
@janoosh: Rewolwer fajnie się prezentuje z punktu widzenia nostalgii. Niezawodne naboje w komorze? Całe 5 pierwsza komora jest zawsze pusta żeby przypadkiem się nie postrzelić, w pistoletach masz 10+, do tego dochodzi czas przeładowania. Co do braku penetracji - wszystko warunkuje kaliber i prędkość wylotowa, taki m1911 który ewoluował z colta powali przeciwnika a nie dokona strzału na wylot. Zostaw colty fikcji i zawodom sportowy, w warunkach bojowych broń prawie że