Wpis z mikrobloga

@TheBobolo: ja zacząłem od american ipa, wcześniej nie miałem okazji... co masz na myśli pisząc

Witbier jest na trzecim miejscu w kategotii na całym świecie
  • Odpowiedz
@jzivii:
Sugerujesz, że Amerykanie nie? Albo, że amerykański rynek piwa jest mniejszy? Są tacy co zawyżają, są tacy co zaniżają, są tacy co w ogóle g---o się znają. Cały przekrój. A Polaków nie jest na ratebeerze tak znowu dużo w porównaniu do innych nacji.
Pozwolę sobie zamieścić top10 belgian white beer (witbier):

1 Stillwater Barrel Aged Series - Cellar Door 87 USA
2 Crooked Stave St. Bretta (Summer)
  • Odpowiedz
  • 0
@brass: porównaj sobie polskie oceny polskich piw z ocenami z poza Polski. nie mówię że amerykanie tego nie robią. mówię że Polacy to robią i to widać. Pinta, Alebrowar, Artezan, Birbant.... to najlepsze browary świata? Trochę dystansu, zwłaszcza ze polskie piwa są pite i oceniane głównie przez Polaków wiec odsetek zawyżonych ocen jest większy niż przy browarach angielskich czy amerykańskich lub duńskich gdzie te piwa są oceniane przez ludzi z
  • Odpowiedz
@jzivii:
Sam sobie porównaj. Ja podałem witbiery. Pinta, Ale Browar, Birbant? Gdzie jest w top 10?
Najwyżej i najczęściej oceniane p--o Ale Browaru - Rowing Jack, 249 ocen, Z Pinty Atak chmielu, 230, Birbant to w ogóle śmiech na sali - 52. Amerykańskie? Niektóre po 2400.
  • Odpowiedz
@brass: piszę ogólnie, że Polskie piwa mają często zawyżoną ocenę. Nie twierdzę że są słabe, lecz często nie aż tak dobre. No offence. Nie najeżdżam na polski craft, tylko zachęcam do trzeźwego myślenia i nie sugerowania się rankingami bo czasami są przekłamane.
  • Odpowiedz
@jzivii:
Sama ocena normatywna nie ma znaczenia (zresztą prawdopodobnie patrzysz na niewłaściwą, czyli na to 99/100 które wszyscy wypisują wszędzie, która jest oceną nie podlegającą żadnym normom).
Liczy się % wynikający z liczby głosujących i średnia ocen w skali pięciostopniowej (składowa: zapach, wygląd, smak, piana). Polskie piwa w amerykańskich stylach nie są nawet w top 100. Szukałem mniej popularnych styli to np. Smoked, Rauchbock od Kormorana jest top 30.
  • Odpowiedz