Wpis z mikrobloga

@dude9: nie mówię, że zakaz jest zły... Napisałem tylko, że i tak bogate partie będą miały najbardziej huczne kampanie ze względu na ogrom finansowy ludzi zainteresowanych żarciem z koryta dalej

i nijak tego nie zatrzymasz
@tony_soprano: Tyle, że przy STV w wyborach do australijskiej Izby Reprezentantów partie spoza układu (scena polityczna zbliżona do innych anglosaskich izb niższych obieranych drogą ordynacji proporcjonalnej) od 1937 roku zdobyły... 48 mandatów (wybory co 3 lata, miejsc od pięciu kadencji jest 150, wcześniej była to zbliżona liczba). Więc co żadne wyjście dla naszego skołatanego demokracją kraju.
@tony_soprano: STV, czy jakakolwiek nie-większościowa ordynacja nie będzie leszpa od większościowej, w różnych konfiguracjach. To co mnie irytuje, to fakt, że ludzie tacy jak Kukiz reklamują jow, mieszając jego faktyczne skutki i zalety, z odwrotnościami. Mam wrażenie, że wiedza Kukiza (bardzo podziurawiona), czy może raczej jej znaczne ograniczenie wynika z bardzo ogólnikowego rozumienia tej ordynacji, można by rzec - straszliwie uproszczonego. Ale przez to uproszczenie umyka połowa, jeżeli nie więcej sensu.
@dude9: @Velati: Mi się wydaje, że Kukiz wierzy, że przy JOW'ach zmieni się mentalność ludzi- że szczerze zaczną głosować na wartościowych ludzi a nie na partię. Rozmawiałem o tym z ciotką- zagorzałą fanką PiS- powiedziała, że i tak najpierw patrzyłaby na partię a potem na człowieka i jego osobiste podejście/poglądy.
On chce dobrze i pewnie nie jest świadomy co z jego kandydaturą robię PO i TVN...