Wpis z mikrobloga

Mam nadzieję, że daliście radę z matematyką, moje maturalne Mirunie i Mirabelki ʕʔ
Garść porad na angielski:
1. Znów wypełnianie formalności, znów zwróćcie na to uwagę!
2. Uważajcie na słuchaniu. Jeśli pojawia się tam jakieś słowo, które jest w jednej z odpowiedzi, nie znaczy to, że taka właśnie będzie odpowiedź! Wsł#!$%@? się uważnie w to, co jest mówione.
3. Upewnijcie się, że nic Wam w słuchaniu nie przeszkodzi. Najlepiej zamknąć w sali wszystkie okna, bo samochody potrafią rozproszyć.
4. Na czytaniu również się skoncentrujcie! Czasami pytania są o dość duże szczegóły, albo rzeczy, które nie są stricte napisane, a trzeba je wyłapać z kontekstu(szczególnie na rozszerzeniu)
5. Krótki tekst pisany. Nie rozpisujcie się, wystarczą 4-5 zdań. Po prostu napiszcie to, co macie wypunktowane.
6. Długi tekst. Tutaj też musicie się streścić, żeby zmieścić się w ramach i nie napisać więcej niż 250 słów. Kretyński wymóg, ja wiem, ale co zrobić.
7. Ograniczcie ilość literówek i błędów ortograficznych do minimum. To bardzo pomaga, bo ucinają na tym punkty.
8. Dla Mireczków piszących rozszerzenie: uważajcie na transformacjach. Pamiętajcie o tym, żeby przekształcone słowa/zdania napisać w pełni poprawnie, inaczej nie uznają. np "Foolishness", a nie "Foolness" ;)
Nie pozostaje mi nic innego jak życzyć Wam powodzenia! I pamiętajcie, to tylko klasówka, jakich pisaliście już miliony ʕʔ
#matura #matura2015 #protipygetrekta <---- mój tag, zapraszam do zaobserwowania, pojawi się coś na egzaminy ustne :)
  • 1