Wpis z mikrobloga

Generalnie gardzę tym cały stadionowym bydłem ale policja tutaj przesadziła z reakcją. Popieram strzelanie do ludzi, którzy robią burdy na stadionach, ulicach czy gdziekolwiek - niszczą cudzą własność i zagrażają zdrowiu lub życiu innym. Tylko, że strzelanie to ostateczność, a tutaj tak nie było.

Na nagraniu widać, że kibole po pierwszym strzale się wycofują więc zadam proste pytanie: po co strzelali dalej? Mogli ładować gdzieś na boki zamiast w ludzi i bankowo wszyscy by się wycofali. To, że ktoś wbiega na boisko (łamiąc przepisy) nie znaczy, że ma dostać kulkę w szyję. I nie przekonują mnie argumenty, że gość był idiotą. Wiem, że był, bo normalni ludzie nie biorą udziału w takich rozrywkach. Ludzi jednak trzeba traktować równo, niezależnie od tego co mają we łbie. Nie ładuje się do ludzi za wbiegnięcie na murawę w sytuacji gdy po strzale ostrzegawczym zaczęli się wycofywać. Jako, że jestem kucem to możecie też traktować to jako kucową obronę wpisu Wiplera. Ani Wipler, ani Korwin nigdy nie mówili, że policja ma strzelać bezmyślnie. Jakby ten koleś pomimo strzału ostrzegawczego ładował w nich kamieniami to co innego. #kibice #kibole #wipler #korwin
  • 26
z tego co pisał naoczny świadek na mirko (w gorących) policja pozwoliła udzielić pomocy ale sama z nią zwlekała, mimo że przecież kazdy policjant jest do tego przeszkolony.


@Velati: tylko, że na filmie widać co innego - koleś dostał, leży, a ci go odciągają przez połowę boiska, a potem się drą coś o pomocy, której udzielają policjanci zaraz po dotarciu do kolesia. Widać, że zaraz lata tam koleś z apteczką, a
Ani Wipler, ani Korwin nigdy nie mówili, że policja ma strzelać bezmyślnie. Jakby ten koleś pomimo strzału ostrzegawczego ładował w nich kamieniami to co innego


http://korwin-mikke.pl/czat/zobacz/stan_wojenny_i_jego_dzisiejsza_ocena/43 :

JKM: hoffe: Oczywiście. kazałbym jakiemuś pułkownikowi wydać polecenie: proszę zejść z placu, bo za dwie minuty strzelamy ostrą amunicją - i za dwie minuty strzelać.


@Velati: policja wzywała do powrotu na trybuny, czyli postąpiła zgodnie z zasadami krula. Co więcej korwe godzi się by
@Velati: Na jednym z filmów wyraźnie widać jak policjant natychmiast po ocenie sytuacji przystępuje do udzielenia pomocy wraz z jednym z kibiców.
Co do pytania dlaczego strzelali- to był szarżujący rozemocjonowany tłum którego cel i motywy były oczywiste. Twarde środki kontroli tłumu musiały zostać użyte by nie dopuścić do bezpośredniej konfrontacji.

Działanie Wiplera i Korwina obliczone na zdobycie dodatkowych głosów wśród sporej grupy potencjalnych wyborców.
@Velati: myślę to samo, ale jednocześnie nie mogę powiedzieć że jest mi żal jakiegoś kibola. Oczywiście to też są ludzie, tylko że agresywni, to tak jak te agresywne psy wychowywane do walk które trafiają do schroniska, adoptuje je normalna rodzina i pewnej nocy zonk pies zagryzł im dziecko. Takich ludzi trzeba izolować, bo jak traktować na równi kogoś kto idzie napieprzać się za IV-ligowy klub? Ba, za jakikolwiek klub? Później tę