Wpis z mikrobloga

Chciałem kupić sobie kilka papierowych książek z #helion. Ale patrzę i na Allegro są o połowę tańsze. Jak oni to robią? Nawet jak były promocje, to na pewno nie takie duże, żeby tak taniej mogli sprzedawać.

Bo #ebooki już mam, ale nie mogę tego czytać. Na ekranie komputera ciężko, na smartfonie też (mam też jakiegoś słabego tableta, też ciężko idzie). W wersji papierowej nie mam problemów.

Myślę o kupieniu jakiegoś #kindle czy coś (że podobno e-ink jest lepszy). Naprawdę byłby komfort czytania jak z papieru (większy niż z ekranu)? Czy ebooki w PDF da się na tym czytać (czy tylko specjalne formaty mobi/epub - ale co wtedy z formatowaniem kodu, grafikami itd)?

A wy mirki z #programowanie na czym czytacie te wszystkie książki?
  • 7
@mk321: Na kindle lepiej czytać niż na smartfonie/ekranie kompa lub tabletu. PDFy da się czytać, ale lepiej czytać w dedykowanym formacie (mobi).
Mam Kindle Paperwhite I i polecam.

PS. Mój kolega programista też ma i korzys( ͡° ͜ʖ ͡°) ta
@veryberry: to że lepiej to słyszałem.

Ale na tyle lepiej, że rzeczywiście da się czytać po te kilka godzin dziennie? Nie ma dużej różnicy w porównaniu z książką (że jak macie wybór, to bierzecie ebooka a nie drukowaną)?

Dlaczego PDF-y da się czytać ale lepiej dedykowane formaty? Tylko ze względu na dopasowanie tekstu (rozmiar i łamanie)? Czy coś jeszcze?

Kiedyś syłszałem, że te Kindle mają duże problemy z PDF-ami (a jak
@mk321: mam kindla i czytam na nim duzo, ale... Oprocz informatyczych. Te wole czytac w papierowej wersji - czytelnosc listingow, diagramow, mozliwosc szybkiego przekartkowania, to sprawia, ze na ebooku slabiej to wychodzi
@mk321: Nawet jak mam dłuższy tekst z WWW przeczytać to sobie wolę wrzucić na czytnik (są wtyczki do przeglądarek). Tak, czyta się znacznie lepiej. Dotyczy to przede wszystkim formatów czytnikowych (epub, mobi). Z PDFami słabiej, a jak plik składa się ze skanów to jeszcze słabiej a jak z kolorowych skanów to się nie da. PDFy da się w miarę wygodnie czytać strona po stronie. Ale do szybkiego kartkowania to raczej nie.
@mk321: Da się kilka godzin dziennie. Zdarzało mi się zarwać noc żeby dokończyć ciekawą książkę.

Jak masz pdf to na nie zmienisz rozmiaru i rodzaju czcionki. Poza tym wolno przewija, więc lepiej konwertować.

Polecam blog swiatczytnikow, tam znajdziesz odpowiedzi na to jaki model wybrać, jest o konwertowaniu i masz codziennie zebrane promocje na ebooki.