Wpis z mikrobloga

#mikrokoksy #silownia
Mireczki drogie, rozmyślam nad zrobieniem podestu do ciężarów do mojej domowej siłowni, aczkolwiek zastanawiam się jakich talerzy musiał bym użyć. Troche nie kalkuluje mi się zakup nowych, gumowych talerzy, skoro mam zapas żeliwnych. Macie może pomysł lub doświadczenia jak rozwiązać zaistniałą sytuację?

Tutaj poglądowy filmik z budowy podestu:
http://youtu.be/KPdE0d5jFjs

Pozdrawiam
  • 8
@Osiou: O cholera. Niezły pomysł i wykonanie z tym pomostem. Ale używanie żeliwnych obciążeń mija się trochę z celem. Pomost szybko się na pewno zniszczy. Chyba jednak będziesz musiał zainwestować w gumowe. Albo podzwonić po sekcjach/klubach ciężarowych czy nie mają czegoś starego czasem na zbyciu / odsprzedaży.
@shdw: tez o tym myślałem. Niby część energii byłaby zaabsorbowana przez sprężysty materiał i rozłożona na większej powierzchni, ale to raczej by podestu nie uratowało. Zadałem to pytanie, bo byc może ktoś napotkał wczesniej podobny problem. Ceny 'gotowych' podestów są niebotyczne, a wykonanie takowego do użytku domowego nie wygląda na wyzwanie. Może grubsza warstwa gumy na podeście by pomogła? Czas na empiryczne eksperymenty na polimerach. ( ͡º ͜ʖ͡
@Osiou: Wydaje mi się, że wystarczająco gruba guma + sklejka (lepsza niż cały kawałek drewna dzięki warstwom + kleju) + ogumione talerze i jedziesz z tematem :D