Wpis z mikrobloga

#pilkanozna #legia przeanalizowałem sobie tabele ekstraklasy z kilku sezonów i porównałem z obecna. wnioski dosc
ciekawe. otoz wynik ktory osiagnela w tym sezonie Legia po 30 kolejkach (56 punktów) jest jednym z najsłabszych w ostatnich latach. wlasciwie to nawet nie wiem czy byl kiedys mistrz, z mniejsza liczba punktow po 30 meczach? tyle samo miała Wisła w 2011 roku i Śląsk w 2012. ciekawa sprawa, ze obecnie np. wsrod dziennikarzy czy kibiców Legia uchodzi za zdecydowanie najlepszy zespół w Polsce, co jest bardzo dziwne bo kiedy mistrza zdobywała Wisła i Śląsk to pisałol się o tym, ze to najsałbsi mistrzowie od lat, ze nie zasluzyli na tytuł. Ciekawe czy to samo bedzie pisane o Legi jesli zdobedzie mistrza czy raczej bedzie euforia i podniecanie sie jak to wspaniały zespół mamy.
  • 6
@Dj_Lysol: ten zespol wyszedl z grupy pucharu uefa. Co to za gowniana pseudoanaliza? Mistrz to mistrz, np. Takie zaglebie to byl mistrz z dupy, slask to samo, dobre dyspozycje przy slabosci znanych marek. Pewnie stuleja z poznania?
@Dj_Lysol: nie ma sensu porównywać tego wyniku do poprzednich. Legia grała na dwa fronty + PP przez większą część sezonu. Do tego podział punktów jest i mecze rozgrywane w rundzie zasadniczej nie mają aż takiej wagi. Na dodatek reszta zespołów nie zrobiła niczego, co wymagało by od Legi większego wysiłku w Ekstraklasie. To wszystko składa się na to, że lider po 30 kolejkach ma tyle, a nie więcej punktów.