Wpis z mikrobloga

Hej Mireczky moje specjalisty od wszystkiego. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Znów potrzebuję waszej pomocy w kwestii, na której na pewno znacie się lepiej ode mnie (wcale nie łecham niczyjego ego ( ͡ ͜ʖ ͡) )

Otóż jadę #zagranico nieco odpocząć i wydać niepotrzebne cebuliony. I tak się zastanawiałem nad kontem walutowym, ale nigdy nie miałem z tym do czynienia. Powiedzcie mi jak to działa?

Jako, że mam konto w #tmobileuslugibankowedostarczaneprzezaliorbank a widzę, że mają tam konto w GBP więc pewnie bym u nich założył. Kwestia teraz jak kupić walutę, żeby na to konto przelać? Gotówkę wpłacić to domyślam się, że mogę, ale jak chcę to zrobić online np. przez https://cinkciarz.pl/ ? Nie ma z tym problemów? Ew. jakieś inne stronki tego typu zaufane znacie?
#banki #kontabankowe
  • 14
@Krupier: ostatnio na mirko polecili mi liderwalut.pl bo niby najlepsza oferta. Skorzystałem i całkiem ok. Strona fajna i przejrzysta i po jednym dniu dostałem kasę jaką chciałem.

Przy czym przeczytaj sobie cennik konta walutowego bo za wypłatę za granicą z walutowego(nie z normalnego) jest pobierana opłata.
Przy czym przeczytaj sobie cennik konta walutowego bo za wypłatę za granicą z walutowego(nie z normalnego) jest pobierana opłata.


@Vojak: wiem wiem, T-Mobile chyba 5zł za to kasuje, ale ja bardziej będę płacić samą kartą.
@Krupier: a wiesz może czy jest opłata za płatność kartą?

Ja w Turcji bałem się płacić bezpośrednio kartą więc wypłaciłem w bankomacie. W Wielkiej Brytanii jednak to coś innego. ;)
@Krupier: no ja wczoraj założyłem konto w euro bo w dolarach już mam. W czerwcu za wydanie karty ma być opłata 10zł więc lepiej założyć za wczasu. Zwłaszcza, że za prowadzenie konta nie ma opłat.

Z dolarowego płacę na #aliexpress
@Krupier: ja kiedyś za małe zakupy też płaciłem Polską ale teraz są większe zamówienia + robię zakupy dla innych ludzi i różnicę zachowuję dla siebie. Oni wiedzą, że płacą z prowizją z polskiego banku za przewalutowanie a ja korzystam i tak z walutowego i różnicę w przewalutowaniu mam do kieszeni.
@Krupier: ja wpłacałem tam przez walutomat.pl mają swoją prowizje juz nie pamietam ile ale oby sie bez problemow. Tutaj w uk ta karta walutowa działa bez problemu chyba ze jakis terminal nawali (co mi sie zadrzylo raz przy tankowaniu auta, niby zła karta a to terminal był)