Wpis z mikrobloga

Mirasy, prawo jazdy mam już od dłuższego czasu, nigdy wypadku nie miałem, jeżdżę codziennie, ale jest pewne skrzyzowanie, co do którego nie jestem pewien.
Oto tone: http://imgur.com/GQzWtCF
Kto ma pierwszeństwo przy skręcie w lewo?
Mi osobiście wydaje się, że pojazd A musi ustąpić pojazdowi B w momencie gdy chce zjechać na pas środkowy, ale cholera nie jestem pewien. Dajcie znak ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#motoryzacja #prawojzdy
  • 12
Mi osobiście wydaje się, że pojazd A musi ustąpić pojazdowi B w momencie gdy chce zjechać na pas środkowy, ale cholera nie jestem pewien.


@memfis23: pojazd A ma pojazd B po ktorej stronie? Po prawej. Czyli dokladnie tak, jak w podstawowej zasadzie kto komu ustepuje pierwszenstwa. Sprawa wyjasniona :)
@memfis23: B ma pierwszeństwo na pas środkowy, bo A ma go z prawej strony. Teoretycznie B powinien zmienić pas ruchu, tak że wtedy A spokojnie wjeżdża na środkowy, ale jeśli tego nie zrobi to A nie może mu się wepchąć na środkowy.
@c1nu: Mam takie skrzyżowanie niedaleko od siebie. Wjazd z B na środkowy kończy się w 80% kolizją. Jeżeli jesteś pewny swoich racji to zapraszam. Z jakiegoś powodu każdy z B omija środek.