Wpis z mikrobloga

Wall Street czeka na decyzję Fed

Lepsze niż się spodziewano wyniki kwartalne Apple, Pfizera i Mercka nie miały większego wpływu na przebieg sesji. Inwestorzy oczekują na decyzję banku centralnego USA w sprawie podwyżki stóp procentowych.


Słabe dane przesądziły o spadkach na Wall Street

O 13:00 pojawił się raport pokazujący informacje na temat rynku nieruchomości w USA. Według najnowszych danych, w ciągu tygodnia liczba nowych wniosków o kredyt hipoteczny spadła o 2,3 procent. Tydzień wcześniej zanotowano wzrost o 2,3 procent.


Zacytowałem moim zdaniem kluczowe zdania, które pokazują coś niepokojącego. Wiadomo, że decyzja FED-u o podwyżkach stóp procentowych może oznaczać "flash crash" i załamanie gospodarcze a mniej kredytów oznacza mniej pieniędzy w obiegu w gospodarce. Jeszcze wczoraj czy przedwczoraj giełdy odnotowały największe poziomy w całej historii giełd. Jak można było dopuścić, żeby jedna instytucja decydowała o losie tylu ludzi? Czekam z zapartym tchem ;)
#btc #bitcoin #kryptowaluty #gielda #bank #banki #fed #ekonomia #ekonomiazadyche #gospodarka
  • 24
@mgr_rybak: to prawda ale w tym wypadku okradają nas wszystkich bo banki centralne pompują kasę w akcje. Nie bezpośrednio ale przez korporacje, które pożyczają pieniądze za friko i pompują we własne akcje zamiast inwestować i tworzyć nowe miejsca pracy.

Z tym, że mi tu nie chodzi o ten proceder. Ja się obawiam załamania w stylu czegoś na wzór 2008 roku albo nawet tym razem dużo gorszego.
@Cheater: nie zapominaj, że na wykopie jest sporo inteligentnych ludzi, którzy gdyby to faktycznie były bzdury tak jak sugerujesz napisali by coś przynajmniej ironicznie.

Np. Peter Schiff kompletnie nie rozumie czym jest Bitcoin za to bardzo dobrze wie czym jest system fiat. Wielu ludzi uznaje go za eksperta ponieważ jest zapraszany nawet do amerykańskich mediów publicznych. Czyli nawet zwolennicy tego systemu liczą się z jego zdaniem. Z historii wiemy, że jego
kiedy będzie info?


@sortris: bardzo dobre pytanie bo fed zwodził już wiele razy używając tak jak ostatnio słówek "patience" (cierpliwość) sugerując, że już nie będzie cierpliwy i podniesie stopy procentowe już niebawem. Tak naprawdę nie podniesie bo to by oznaczało krach na giełdzie. Jak widzisz wszystko opiera się na domysłach i łgarstwach banku centralnego. Zamiast tego prawdopodobnie zaczną następne QE czyli drukowanie pieniędzy, żeby tego kolosa na glinianych nogach podtrzymać jak
To co jest na tym filmie bardzo długo uważane było za teorię spiskową. Teraz żaden bank nie ukrywa, że poprostu tak działa współczesny system monetarny.

International Monetary System - New Economic Slavery
@Cheater: naprawdę bardzo dziwną osobą jesteś. Zmieniłeś ton kompletnie i piszesz prywatne wiadomości do mnie ? Naprawdę tak Ci zależy aby to ukryć przed Polakami ?
Cytuję:

Cheater 5 godz. temu via Android

Hej


Cheater 5 godz. temu via Android

Dlaczego uzywasz tylu tagów do swoich wpisów?

Jakie wazne informacje chcesz przekazać?


Cheater 4 godz. temu via Android

Nikt Ci nie odpisze, bo tylko ja tu jestem taki chamski zeby zartowac
@pawlo74:

Najbardziej przewartościowane akcje w historii

O jezusie nazarejski, aż uszy puchną od tych bzdur. Gośc pokazuje wskaznik techniczny macd i z niego dedukuje że market jest najbardziej wykupiony w historii? Nie wierze w to co widzę.
A teraz poważnie - cena do zysk jeszcze dużo ma do bańki z 2000 roku, forward p/e także nie jest największe w historii. Korekta jest całkiem możliwa, ale pisanie że jest jakiś nadzwyczajnie napompowany
O jezusie nazarejski, aż uszy puchną od tych bzdur. Gośc pokazuje wskaznik techniczny macd i z niego dedukuje że market jest najbardziej wykupiony w historii? Nie wierze w to co widzę. A teraz poważnie - cena do zysk jeszcze dużo ma do bańki z 2000 roku, forward p/e także nie jest największe w historii.


@Epoche: dziękuję za opinię, rozważę te argumenty.

Gdzie Cie okradają, zwiekszali podaż peiniądza a inflacja nadal około
źródło: comment_oPMElUjpG6v1895grGcS3cKWzcrAmZRi.jpg
kiedy będzie info?


@sortris: jest info.

Tematem dnia była decyzja Fed dotycząca stóp procentowych. Tak, jak się tego można było spodziewać, pozostawiono je na niezmienionym poziomie. Odniesiono się także do środowych słabych odczytów wzrostu amerykańskiego PKB, który w pierwszym kwartale tego roku wyniósł tylko 0,2 procent. Jest to odczyt annualizowany, czyli przeliczony na wartość roczną. Rynek spodziewał się wzrostu o 1 procent. Według banku centralnego spowolnienie jest spowodowane czynnikami pogodowymi i
uff, dzięki za info


@sortris: nie chcę Cię martwić ale to nie jest dobra wiadomość.

Co za fałsz znowu zrzucają winę na pogodę!

Słuchaj tego:

BREAKING: US GDP PLUMMETING, Economy Nears FREE FALL COLLAPSE -- Andy Hoffman
dlaczego nie jest to dobra wiadomość?


@sortris: kurcze sorki nie mam teraz czasu na tłumaczenie. Może znajdź kogoś ze swoich znajomych niech przetłumaczą powyższy reportaż, możesz też kliknąć na napisy i dać polskie tłumaczenie. Fakt, że jakość tego automatycznego tłumaczenia jest bardzo marna ale zawsze coś.
ale tak w skrócie. Myślałem, że podnoszenie stóp procentowych jest złe, a opuszczanie dobre.


@sortris: kwestia w tej chwili to to, że nawet delikatna podwyżka spowoduje załamanie całego systemu ale tego nie chcą przyznać tylko zwodzą i przeciągają.
Zrozumieć jak działa ten system nie jest łatwo dlatego, że on został celowo tak wymyślony, żeby jednym słowem okradać biednych na rzecz bogatych.
Musisz wiedzieć, że ten cały system walut fiducjarnych jest naprawdę