Wpis z mikrobloga

Mój Tata wyjeżdżał swoją Astrą ze stacji benzynowej na wstecznym. Zdekoncentrował się czy cuś i walnął w inny samochód. Żesz ty kurrr...Wychodzi, ekstra, jakieś limo, Jaguar chyba. Podszedł do typa, który wysiadł już z samochodu. Spojrzeli na zderzaki - jakieś zarysowania czy wgniotka. Mój Tata oczywiście, sorry bardzo, zaraz się jakoś policzymy. Wiecie co facet na to?
"Spokojnie to przecież tylko samochód". Podali sobie ręce i po sprawie.

Normalnie gość z klasą.

#truestory
  • 64
@amoook: normalnym zachowaniem jest doprowadzenie tej sytuacji do konca poprzez zlikwidowanie szkody. Typ za to zachowal sie jak jezus i to jezus ktory w dupie ma swoje auto i moze miec je nawet porysowane.

@RRybak: czasy kiedy "bumper" sluzyl do tego aby robic nim bump bump na parkingu minely dawno. Teraz skonstruowane sa by "pękać i ratować świat". Ojca stluczka przy predkosci 10kmh kosztowala wg aso 23tys pln
Kwestia podejścia do samochodu i pieniędzy. Mój ojciec był taki, że jak zobaczył zarysowanie długości 2cm, którego ja bez okularów bym nie dostrzegł, a moja mama prawdopodobnie jedynie pod mikroskopem elektronowym to od razu leciały #!$%@? i ciśnienie na twarzy niemiłosierne, jakby ktoś conajmniej mu się w chłodnicę wbił. Z tym, że nie chodziło tu o pieniądze, bo tych mu nie brakowało i w życiu nie skorzystał z AC bo zniżki, ale
@amoook: Niby normalne, bo gościa na to stać

Jakby ktoś we mnie wjechał to spisałbym umowę w razie czego, a winnego obciążył kosztami naprawy, oczywiście bez udziału policji

Sam miałem taką sytuację gdzie cofając wepchnąłem gościowi drzwi, odkupiłem takie same i po problemie
@purdzynator: Zależy również od podejscia osoby obijajacej. Ja tydzien po kupnie samochodu z salonu zobaczylem ze sasiad parkujacy na miejscu obok obil mi auto Drzwiami. To jest rzecz, kazdemu sie zdarza -pomyślałem I olalem sprawę. Potem codziennie rys przybywalo zerocilem gosciowi uwagę, raz,drugi, trzeci. Nie skutkowalo. W miedzyczasie okazalo się, ze to mega patologia co nievtrzezwieje nigdy. Dzieciz abrane do domu dziecka, mama placi czynsz a on z zona baluje miedzy
@amoook: Zawsze, absolutnie zawsze, w takiej sytuacji - gdy powstają jakiekolwiek szkody na pojazdach, spisuj oświadczenie sprawcy kolizji dla obu "stron" z adnotacją, że poszkodowani zrzekają się wszelkich roszczeń i sprawa jest zamknięta. Wujek miał podobną sytuację - babsko cofając wjechało mu w zderzak. U niego nic, u baby pęknięty zderzak. Popatrzyli, rozjechali się do domów, wieczorem do drzwi zapukało babsko, jej mąż i policjant - że niby wujek w nią