Wpis z mikrobloga

Mirki co się #!$%@?ło u mnie w pracy... kisnę aż do teraz. Pracuje u nas taki młody ok 17lat, któremu robotę załatwił ojciec, bo młodzieniaszek nie garnie się do nauki i ojciec wykombinował, że jak pójdzie do ciężkiej roboty to zmądrzeje. Oj nawet chyba nie ma pojęcia jak się myli...
Ogólnie typ jest #krolzycia elo elo i te sprawy. Jaranie blantów z ziomkami. Agent z niego niesamowity, co chwile robi jakieś imby; ale to co dzisiaj zrobił zwaliło mnie z nóg. Są to moje ostatnie dni w tej robocie. Młody podbija do mnie i zaczyna kwadratową gadkę, co tam sobie nowego znalazłem itp. itd no i jak zajebiście, że uciekam... Chwilę się zadumał i wypala:
-"Ale ja też mam zajebisty plan, niech no tylko skończę 18nastkę..."
-To znaczy?
-"No normalnie biorę kredyt na mieszkanie tak z dwieście trzysta tysi i rura na karaiby albo inne kanary..."

Wybaczcie, ale na początku nie skumałem co on pieprzy, co ma kredyt mieszkaniowy do jego życiowego planu. Jak widać byłem po prostu spaczony wiedzą, jak taki mechanizm przebiega bo sam go odczułem na swojej skórze. ;)
Mina pana elo elo gdy pojąłem co on wykombinował i mu wytłumaczyłem jak bardzo się myli, bezcenna...

Dla tych którzy nie wiedzą o co chodzi.
Primo


Secundo


Tertio


Quatro


#januszebiznesu
#mojdzienwpracy
#pracbaza
WOiOwnik - Mirki co się #!$%@?ło u mnie w pracy... kisnę aż do teraz. Pracuje u nas t...

źródło: comment_rYOOwq0tPtd39wJDLqeC83QEOVaRcx16.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
@P100: Nie wiem jak wygląda to teraz, ale gdy brałem kredyt 1,5 roku temu w PKO mogłem wziąć na remont 10% wartości mieszkania ekstra. Niektóre banki dawały 15 i chyba było nawet gdzieś 20%. Wtedy tylko te 10% przelewają Ci na konto. Tylko żeby dostać np. te 200 tys. co chciał Pan elo elo to kredyt musiałby być na kwotę 2mln zł ;)
  • Odpowiedz
nie wiem, ale ja brałem 2 lata temu i to było w przeddzień nowej rekomendacji, wiec fartem załapałem się na 100%%. Potem już nie dawali tyle. Więc to ja pytam: jakim cudem?
  • Odpowiedz
@reventon: Nie wiem co Ci odpowiedzieć. Faktem jest, że 1,5 roku temu wziąłem kredyt w wysokości prawię 200k przy mieszkaniu za 180k z groszem. Może to wina banku? Ja brałem w PKO BP. Te tam około 18k przeznaczyłem właśnie na remont.

@Donk_von_Fisher: Żeby mieć zdolność to trzeba pracować, najlepiej na umowie o pracę, a nie śmieciówce; do tego mieć dochód na dość przyzwoitym poziomie. Bank nie da Ci
  • Odpowiedz