Wpis z mikrobloga

Pogadałem wczoraj z kolegą i wiem już o co chodzi ze steamem i valve.
I tak szczerze nie mogłem zrozumieć jego oburzenia faktem że valve wprowadziło możliwość pobierania opłat za swoje własne modyfikacje. W czym tu problem? Jak ktoś nie będzie chciał hajsu to da za darmo a jak ktoś uzna że się napracował to zawoła cebuliony. Dla niego taki system jest be, bo od teraz za mody trzeba będzie płacić a tak były za darmo.
Od kiedy zwiększenie możliwości jest złe? Jak ktoś chce dawać za darmo swoje mody proszę bardzo.
#oswiadczenie #pcmasterrace #valve #steam #wolnyrynek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 11
@Pertaseth: a to inna sprawa oczywiście. Coś takiego powinno być surowo karane i jeżeli valve nic z tym nie robi to się nie dziwię oburzeniu
@MaddoxX1911: mod to własność intelektualna. Jeżeli ja ją stworzyłem to mam pełne prawo do pobierania za nią pieniędzy.
@Wandsbeker: Masz prawo do pobierania za to pieniędzy i zawsze miałeś. Spójrzmy.
Kiedyś mody były tworzone od społeczności dla społeczności za przysłowiowe dziękuję i jakieś dobrowolne wpłaty. I jakoś scena modderska nie załamała się przez to, że na 100 pobierań jedna osoba rzuciła kilka dolanów. Wręcz przeciwnie. Swoją drogą, zawsze mogłeś udostępniać mod tylko na swojej stronie i pobierać np. 5 zł. przelewem za pobranie - prawda? Pomińmy piractwo, bo to
@Pertaseth: Z tego co wiem, to nie masz prawa do pobierania opłat za modyfikacje do gier, które stworzyłeś. Potrzebujesz na to zgody od właściciela praw autorskich ponieważ korzystasz z jego gry. Inaczej mógłbyś wziąć jakąś darmową grę z mikropłatnościami i w ramach moda umożliwić zdobywanie mikropłatności i pobierać za niego mniejsze opłaty, albo ogólnie uatrakcyjnić darmową grę w inny sposób i sprzedawać mod.