Wpis z mikrobloga

Wiecie jaki rodzaj kierowców ma największy ból dupy o rowerzystów? Otóż tacy którzy nie znają do końca przepisów (niedouczeni). I jeszcze mówi Ci taki jak masz jeździć.
Polecam: http://www.wykop.pl/wpis/12342431/idiota-jedzie-po-drodze-mimo-ze-obok-ma-sciezke-ty/
Po żadnej stronie drogi nie ma drogi rowerowej. Jest tylko ciąg pieszo-rowerowy po drugiej stronie drogi. Ale hur dur rowerzyści #!$%@?!
A szczególnie polecam przeczytać ten komentarz: http://www.wykop.pl/wpis/12342431/#comment-38432253
Dowiadujemy się z niego że rowerami nie można jechać po 3 pasmowej drodze z odgrodzonym chodnikiem :)
#rower
  • 7
  • Odpowiedz
@Navrazz: a jak to jest. Zwykła droga po pasie w każdą stronę, ciąg pieszo-rowerowy tylko z jednej strony. Jest obowiązek jazdy jak jedziesz w przeciwnym kierunku?
  • Odpowiedz
@tullsta: nie ma obowiązku jazdy rowerem po ciągu pieszo-rowerowym w ogóle. Jeśli byłoby tak że byłaby zwykła droga po pasie w każdą stronę a tylko z jednej strony DROGA rowerowa to powiem szczerze że nie jestem do końca pewny. Wczoraj w związku z tą gównoburzą próbowałem się tego dowiedzieć no i dalej nie jestem pewien :)
Art 33 PoRD mówi:
Kierujący rowerem jest obowiązany korzystać z drogi dla rowerów lub pasa ruchu dla rowerów,jeśli są one wyznaczone dla kierunku, w którym się porusza lub zamierza skręcić. Kierujący rowerem, korzystając z drogi dla rowerów i pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustępować miejsca pieszym.
Natomiast Konwencja wiedeńska która jest aktem nadrzędnym nad PoRD mówi:
Art 1 (lub 2, teraz nie pamiętam)
określenia „kierunek ruchu” oraz „odpowiadający kierunkowi ruchu” oznaczają prawą stronę, jeżeli zgodnie z ustawodawstwem krajowym kierujący pojazdem jest obowiązany wymijać inny pojazd po swojej lewej stronie; w przeciwnym razie określenia te oznaczają
  • Odpowiedz
@Navrazz: Pytam, bo mam u siebie kawal takiego ciągu, który jest wrzodem na dupie. Co 100m przecięta prostopadłą drogą, bez wyprofilowania zjazdów i ze znakami "koniec ciagu...", a na drugiej stronie "początek ciągu". Tak naprawde, musiałbym co 100m zejść z roweru, przeprowadzić i jechac dalej. Projektowane przez idiotę.
  • Odpowiedz
@tullsta: jeśli jest tam ciąg rowerowy oznaczony kompilacją znaków C13/C16 pionowo albo poziomo to nie musisz w ogóle tamtędy jechać. Natomiast jeśli masz sam znak C13 który oznacza drogę rowerową to dla świętego spokoju poruszałbym się nią nawet jeśli biegłaby po drugiej stronie drogi ;)
Ale faktycznie, tylko debil może zaprojektować ciąg albo drogę rowerową w taki sposób jak jest to zrobione u Ciebie.
  • Odpowiedz
@tullsta: aleee nie musisz schodzić z roweru na przejściu bo te znaki nie dotyczą przejazdu przez skrzyżowanie tylko informują o braku ścieżki w przypadku jazdy w lewo ;)
  • Odpowiedz