Wpis z mikrobloga

#wykop #reklamy #reklama #adblock #ublock #oswiadczenie #oswiadczeniezdupy #wiecejtagowniepamietam
@bartus455, @El_Rafael

Napisałem listę filtrów do AdBlocka, uBlocka i podobnych dodatków, która blokuje reklamy na Wykopie. Teraz nie trzeba już ręcznie dodawać filtrów, które po pewnym czasie się zdezaktualizują. Lista WykopList będzie na bieżąco aktualizowana.

Żeby dodać listę do AdBlocka wystarczy dodać ten link https://raw.githubusercontent.com/WykopList/WykopList/master/WykopList.txt do listy filtrów. Jeśli chodzi o uBlocka, należy wejść w opcje, a następnie zakładkę "lista filtrów" i dodać link https://raw.githubusercontent.com/WykopList/WykopList/master/WykopList.txt w pole tekstowe na samym dole strony oraz kliknąć przycisk "zastosuj", który się pojawi.

Przypominam także o skrypcie Wykopowy AdBlock do GreaseMonkey lub TamperMonkey, który niedługo zostanie przepisany od nowa i zaktualizowany.
Przemok - #wykop #reklamy #reklama #adblock #ublock #oswiadczenie #oswiadczeniezdupy ...

źródło: comment_eHWDbmLmiyRAqkI1KM1i9e93JbVFnPfQ.jpg

Pobierz
  • 22
@fadeimageone: :D. Tam masz mnóstwo nadpisujących się reguł, np.

wykop.pl###fixedBox
wykop.pl###fixedBox.r-block

filtrów na elementy, których na wykopie już nie ma, np.

wykop.pl##.cookie-alert.closelinkcontainer.technicalbreak[style="background-image: none; padding: 10px; font-weight: normal !important;"]
wykop.pl##[id^="adoceangg"]

filtrów na określone kampanie reklamowe, np.

wykop.pl##IMG[alt="Nowa Matura 2015?"]
a nawet takich filtrów, które zablokowałyby dobrą treść, np.

wykop.pl##.grid-right #socialwidget + .rbl-block
wykop.pl###dyingLinksBox
@fadeimageone: Nie twierdzę, że aktualizujesz. Dodawanie filtrów na określone jednostkowe kampanie jest po prostu bardzo złym pomysłem. Szczególnie, że blokujesz nawet treść którą powinieneś często widzieć.
@Lookazz: Nie mam pojęcia dlaczego to zniknęło z GitHuba (ʘ__ʘ). Samo konto WykopList też nie wydaje się istnieć. Niestety kopii zapasowej nie mam :(. Napiszę może na dniach nową listę i utworze kopie na pastebin i web archive. Gdy będzie gotowa zawołam Cię, sorry za problem :/. Na prawdę nie wiem czemu jej już nie ma ().