Wpis z mikrobloga

@EkwilibrystycznaSwinia: tak jak mówisz po zamknięciu w formie preforma jest niemal jednocześnie rozciągana i rozdmuchiwana wstepnie niskim cisnieniem (w zaleznosci od maszyny od i rodzaju butelki 3-8 bar ). potem jest podane wysokie cisnienie (do 30 bar ) aby docisnac butelke do formy. Ważne aby forma była odpowiednio chłodzona, bez tego denko po opuszczeniu formy się odkształci. no i jeszcze ważniejsze jest aby odpowiednio dobrać temperatury, ciśnienia rozdmuchu i rozciągania oraz
Istnieja rozne startery.


@Alltir: "starter" to słowne uproszenie, używaj wyrażenia "preforma PET"
reszta jak powyżej w odp. do ciebie, nie mam sobie szczerze nic do zarzucenia, pzdr.
@Blackman: Ja o nazwie nic nie mowie, tylko o tym, ze piszesz ze wszystko powstaje z takiego startera, a w nie moim poscie powyzej, masz juz zdjecia innych starterow czy preform PET jakkolwiek chcesz to nazywac. Sadzac po tym co wrzuciles to mialo na celu pokazenie czegos ciekawego, co sporo osob mogloby nie wiedziec, wiec wypadalo by wrzucajac samemu sie cos dowiedziec na ten temat lub zwyczajnie nie pisac ze wszystkie
wszystkie butelki powstaja z takiego 'startera'

@Alltir Miałem na myśli oględny wygląd preformy PET, te "inne" różnią się na ogół długością:
Czy kilka centymetrów różnicy w długości to dla ciebie aż tak duża zmiana że tak o to walczysz?