Wpis z mikrobloga

#logikarozowychpaskow

Mój #rozowypasek chciał założyć sobie konto w mBanku, zapytał więc swojej siostry gdzie jest jakaś placówka. Siostra powiedziała jej, że na rogu ulicy Żeromskiego i Focha. #rozowypasek żeby się upewnić zadzwonił do koleżanki:
"Tak, tak mBank jest na rogu Żeromskiego i Focha, wiem na pewno moja siostra tam pracowała."

Przychodzi do domu, no i pytam jej czy udało się założyć konto.
-Tak udało mi się.
-Gdzie założyłaś?
-W mBanku:) - odpowiadając wyjęła teczkę z dokumentami z torebki, a na teczce logo banku Millennium...
-(...)
-No co, myślałam, że mBank to skrót od Millenium bank:(

Tak samo myślała jej siostra, i koleżanka...
  • 97
wiem że sprawdza się czy klucz pasuje do tej kłudki


@adiqq: Rzecz w tym, że pasuje, np. tutaj https://www.milenium.pl/ Tylko to nie jest to czego szukasz :-). Ogólnie jak jesteś właścicielem domeny, to możesz sobie kupić taki certyfikat, nikogo nie obchodzi to, że Twoja domena różni się tylko jedną literką od domeny jakiegoś banku.
@serczi: Jest plus tej całej historii - przynajmniej nie ogląda telewizji i te wszystkie reklamy ją ominęły ( ͡° ͜ʖ ͡°) prawda? ( ͡º ͜ʖ͡º)

@habahaba: ten przypadek akurat jestem w stanie zrozumieć. Tzn. jeśli chodzi o finanse, to wiadomo, że bym się upewnił xD ale i tak jest niezły mindfuck z tymi nazwami banków. PKO, PeKaO, te wszystkie banki ze