Wpis z mikrobloga

Mirki, taka sytuacja:
Moja siostra cioteczna pisze w tym roku mature. Pytam ja jak jej poszla probna, a ona mi na to, ze pisala tylko podstwy obowiazkowe. Wszystko poszlo ok, ale nie zdala matmy. Potem bylo rodzinne spotkanie, na ktorym moja siostra opchnela kit, ze jest taka polityka rzadu aby utrudnic dostanie sie na studia wiec wprowadzono obowiazkowo matury rozszerzone, a to ze ona jest na humanie to jej nie ucza takich rzeczy i dlatego nie zdala.

Wiem ze matura to pic na wode, ale niezdanie matury podstawowej z matmy to jest wyczyn.
A moze mnie cos ominelo i faktycznie teraz studia beda elitarne jak dziesiat lat temu?

#licbaza #gorzkiezale #ciemnogrod
  • 4
Wiem ze matura to pic na wode, ale niezdanie matury podstawowej z matmy to jest wyczyn.


E tam, od razu wyczyn. Wystarczy mieć niskie IQ i wysoką prokrastynację.

A moze mnie cos ominelo i faktycznie teraz studia beda elitarne jak dziesiat lat temu?


@eksstudent: Studia studiom nierówne. Co innego UJ, a co innego USo (Uniwersytet Sosnowiecki).
Statystycznie coraz mniej Polaków zapisuje się na studia, ale przybywa zagranicznych. W tym i przyszłym
Wlasnie mi o to chodzi. Jak ktos chce i nawet jest 'humanista', ale popracuje w domu chociaz godzinke dziennie przez rok szkolny to nie ma mocnych zeby nie wyciagnac 30% z podstawy. Sa z pewnoscia jakies wyjatki, ale nie popadajmy w skrajnosci.