Wpis z mikrobloga

To sobie wgraj coś na Gnome - gorzej być nie może

System z jednej rodziny to nie, bo Apple kradnie tylko z BSD (bo może), ale benchmarki pokazują, że troszkę mu do Linuksa brakuje (ale co się dziwić, tyle firm Linuksa tworzy ...)


@fervi: Korzystałem z Ubuntu 4 lata i nie płaczę po rozstaniu, jednak w pełni rozumiem np programistów dlaczego wybierają ten system.
Dla porównania tak wygląda tablet z płytka (chyba minimalnie większa) która zawiera: Intel Atom 4x2.18Ghz 2GB RAM, 32GB, HDMI, USB, slot SD, modem 3G, retina, Android/Windows za który dałem z przesyłką 580zł :)


@breja: To ja poproszę o model i markę, bo w tej cenie to nic z modemem 3G ani 4G nie mogę znaleźć i wydawało mi się, że zostaje tylko taki DELL z klawiaturą za 1,6 k albo iPad
mobilny sprzęt to już w ogóle nie ma nic wspólnego ani z Mac który jest PC, ani z PC który też jest PC... -_-'


@qtsms: Trochę ma.
Swoją drogą co do Mac = PC.
Weźmy na warsztat Maca Pro który jest najbardziej "konfigurowalny"
Jaką kartę graficzną możesz do niego wsadzić?
@fervi:
1) Porównuj Linuksa z pozostałymi systemami,
2) Wybierz najcięższe DE jakie istnieje tak by udowodnić swoją tezę (Gnome to kombajn, KDE jest duuużo szybsze),
3) Wybierz Ubuntu które ma 80% pakietów w starych wersjach czyli de facto porównuj zdezaktualizowanego Linuxa z MacOS/Windowsem po pełnym upgrade. xD
@loczyn: Ubuntu ssie w skrócie
Apple znalazł niszę - sprzedawać sprzęt 3 razy drożej i wyróżniać się z pospólstwa - tylko dzięki temu działają
Ich OS X nigdy nie był nowoczesny, był ładny, ale nigdy nie był hiper generacją

Problem jest taki, że ludzie coraz częściej zamiast za amazingiem idą za możliwościami
Problem jest taki, że ludzie coraz częściej zamiast za amazingiem idą za możliwościami


@fervi: A to dlatego Apple notuje wzrosty! W sumie by się zgadzało :)

Apple znalazł niszę - sprzedawać sprzęt 3 razy drożej i wyróżniać się z pospólstwa - tylko dzięki temu działają

Bla bla bla znowu paplanie bez pokrycia.

Ubuntu ssie w skrócie

Każdy Linuks w pewnym momencie "ssie". Chyba, że ma się czas by się nim opiekować,
a nie wiem, ja mam "tylko PC" z Arch Linux i Windows 8, mogę wsadzić jaką tylko chcę kartę graficzną. :P Tzn. prawie... ;-)


@qtsms: To ja już mówię.
Możesz wybrać...
AMD FirePro D500 z 3 GB pamięci

albo...

AMD FirePro D500 z 6 GB pamięci ;)

Może i bazuje na komponentach które możesz spotkać w PCtach ale to nadal zamknięta architektura.
@loczyn: Widzisz nie masz czasu

Już tłumaczę. Kupiłeś sprzęt za 5-7k, by działał tobie bez problemu komputer. Czemu tego samego z Linuksem nie zrobiłeś?

Widzisz, przepłaciłeś za komputer znacznie za dużo i psychologicznie udowodniono, że im więcej zapłacisz, tym bardziej kochasz sprzęt, ale to insza kwestia

Kup sobie komputer z linuksem, bez problemów ze sprzętem i święty spokój - wtedy porównuj
@qtsms:
Update: no tej karty akurat nie znajdziesz, ale domyślam się, że architektura trochę podobna do którejś z serii PCtowych.

@fervi:

Już tłumaczę. Kupiłeś sprzęt za 5-7k, by działał tobie bez problemu komputer.

Dałem 4,5k, wśród Ultrabooków były maksymalnie 500 zł tańsze alternatywy. Sorry ale nie.

Czemu tego samego z Linuksem nie zrobiłeś?

Można gdzieś kupić gotowca? Tylko tak, że mam wszystko Plug&Play i nie muszę szukać godzin sterowników i
kolekcjonuję ipody ;)


@breja: I kto tu jest szalony? :D

Swoją drogą zawsze chciałem mieć iPoda, a nie miałem okazji, jaki ze mnie fanboy Appla ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@loczyn: Problemy są takie, że ktoś z pół roku temu też skakał, że tylko Mac, nie ma nic tańszego w tej cenie
Znalazłem porównywalny sprzęt ok. 1000zł taniej. Oczywiście stwierdzisz, że lepiej dać 500zł i mieć emejzing, ale po co ...

Praktyka pokazuje, że gdyby nie Open Source, to Mac praktycznie mógłby być na granicy błędu statystycznego, nie mówiąc skąd biorą sporą część oprogramowania do Maca (Open Source Apple -> szukać
podawalem model i sprzedawce oraz pisalem ze kupowalem z kuponem -20$ oraz kurs $ teraz jest slabszy ale takie tablety chodza po ok 190-220$ firm Teclast Onda


@breja: A da się to jakoś w sklepie w Europie po ludzku kupić? Bo jak widzę te chińskie krzaczki na chińskiej stronie to już mnie trzęsie.