Wpis z mikrobloga

@SirBlake: Około 2 lat temu rząd uznał że to co kiedyś było przywilejem od pracodawcy stanie się obowiazkiem.
I prawie każdemu obywatelowi "dowalili" obowiazkowe prywatne emerytury.
Tłumacząc to tym ze za 20 lat nie ma szans zeby rządzący mieli kasę na utrzymanie emerytów.
Mozna się z tego wypisać ale mało ludzi to robi. Umowy zaś wygladają tak że jakbyś odkładał kasę na konto to miałbyś wiecej. Pierwsze 2 lata idzie na
  • Odpowiedz
@D3m0sth3n35: miałbym więcej odkładając na konto w banku? Mój pracodawca wpłaca na moje konto emerytalne dwu krotność sumy którą ja wpłacam co miesiąc, czyli jeśli płacę 200 on mi dokłada 400. Wytłumacz mi proszę jak trzymając pieniądze na koncie bankowym zyskam więcej.
Nawet gdyby pracodawca dopłacał mi równowartość mojej wpłaty, co jest powszechne w UK, to i tak zarabiam więcej niż na każdym rachunku bankowym.
Co do emerytury państwowej należy ci
  • Odpowiedz
@patrol798: Widać że nie czytałeś co podpisywałeś.
Po drugie nie rozumiesz jak działa teraźniejszy system i po co te zmiany zostały wprowadzone.
Oczywiście myslisz że dla Twojego dobra bo w UK nie jest jak w P i politycy patrzą zeby dac biedny ludziom jak Ty. Te zmiany zostały zrobione po to żeby odciążyć państwo a nie dociążyć.
Po trzecie nie wiesz nawet podstawowych rzeczy na temat bieżących składek NI.
Obudzisz się
  • Odpowiedz
@D3m0sth3n35: no to powiedz mi co podpisywałem bo wiesz lepiej w jakim funduszu emerytalnym jestem - napisz kiedy i w jakiej wysokości będzie przysługiwać mi emerytura skoro wiesz więcej ode mnie na temat moich finansów
  • Odpowiedz
@D3m0sth3n35: siedzisz cicho i nie wiesz co napisać? Pieprzysz głupoty i udajesz mądrego, jak nie masz nic mądrego do powiedzenia to zamknij dziubek i siedź cicho. Wprowadzasz ludzi w błąd, celowo lub nie.
  • Odpowiedz