Wpis z mikrobloga

Wchodzę na główną, a tam:

Z racji pracy jaką wykonuję tj. praca w agencji płatniczej (rachunki itp.) b. często mam kontakt z ludźmi. Przyszła do mnie starsza kobieta '39 r. - moja sąsiadka z poleceniem przelewu na 4.400 zł. Tytuł przelewu: umowa xyz. Spytałem za co płaci (wiem, nie mój interes, ale to moja sąsiadka i nie chciałem żeby wtopiła kasy). Odpowiedziała, że nie mogła chodzić jakiś czas, była w szpitalu na jakichś zabiegach na magnetronic. Poczuła się lepiej. Jakiś czas później zadzwonił do niej ktoś z firmy z Poznania z zaproszeniem na pokaz urządzenia wydzielającego jakieś #!$%@? - pokaz w Kielcach (czyli poza lokalem przedsiębiorcy). Posiedziała u mnie z półtora godziny przekonując mnie jakie to cudowne, że płaci to w promocji, że dostała kołdrę, że wypowiadali się lekarze na prezentacji, że dużo emerytów było obolałych. I przez półtora godziny z racji, że to moja sąsiadka, która bdb znała mojego ojca przekonałem ją że to wał - pewnie z innymi starszymi ludźmi tez bym tak zrobił. Bardzo, bardzo dziękowała twierdząc, że Bóg nad nią czuwa :). Napisaliśmy wypowiedzenie umowy zawartej poza lokalem przedsiębiorcy (14 dni na zwrot), poszedłem po papier, zapakowałem kołdrę i urządzenie, które przyniosła, anulowaliśmy polecenie przelewy na 4.400, zwróciłem jej kasę, skierowałem do lekarza neurologa, odradziłem takich spotkań i prezentacji - to było jej pierwsze -, obiecała, że już nigdy się nie da nabrać (wygląda na bardzo podatną na sugestie niestety). Chciała mi dać 100 zł za poświęcony czas, ale nie wziąłem - to ona, że kupi mi coś do jedzenia (WTF). Wziąłem kasę na paczkę pocztową i sprawa zakończona. Ile tych ludzi musi bulić niepotrzebnie... Naciągacze #!$%@? jego mać :/

Ile tych ludzi musi bulić niepotrzebnie... Naciągacze #!$%@? jego mać :/


Wiecie kto to stwierdził? Gość z avatarem KORWiN.

@rafiko36: Kucu, twoje lewackie zachowanie uzmysłowiło mi, że jest jeszcze dla gimbo-liberałów ratunek.

#bekazprawakow #bekazkuca #jkm #gwardiakrula
  • 47
Jeśli wtrącasz się w decyzję pełnoletniego obywatela i zachęcasz go do zmiany tej decyzji sugerując się jego dobrem to tak


@Luka_Wars: czyli dokładnie to co robią reklamy. Zachęcają Cię do wyboru produktu sugerując Ci, że jest dla Ciebie najlepszy.
@Luka_Wars: Właśnie w ten sposób działa wolny rynek że pomimo braku regulacji jak pojawi się firma oszukująca ludzi to szybko straci reputację i nikt nie będzie chciał od nich nic kupować, a wręcz poinformują o tym swoich znajomych i rodzinę. Na powyższym przykładzie mogłeś zaobserwować działanie wolnego rynku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie wiem co Ty tu widzisz lewackiego? #lewackalogika
@cup12552: Idąc tym tropem skąd ''pomagający'' wiedział, że ów firma sprzedaje wadliwy sprzęt? Być może sprzęt jest leczniczy, a cena zbyt wysoka. W przypadku pierwszym ''pomagający'' nic o produkcie nie wie, ani nie jest stroną w transakcji. Kupujący i sprzedający godzą się na pewną cenę, więc także argument wysokości ceny kłóci się z zasadami wolnego rynku. Ostatecznie, jeśli ktoś sprzedaje produkt wadliwy to popełnia przestępstwo, a ty nie masz dowodów na
czyli dokładnie to co robią reklamy. Zachęcają Cię do wyboru produktu sugerując Ci, że jest dla Ciebie najlepszy.


@eloar: Ostatnio na głównej było ciekawe znalezisko o logice wypowiedzi i stosowaniu analogii. Polecam, bo masz z tym problemy. Tak jak przedsiębiorca z historii wyżej promował swój produkt na pokazach, tak przedsiębiorcy mogą odpłatnie emitować reklamy swoich produktów. Zaraz stwierdzisz, że komercjalizacja rynku to wymysł lewactwa.

#januszemarketingu
@Luka_Wars: Napiszę jeszcze raz to co pod tamtym wpisem:

wiesz, to tak jak z tym, że codziennie ktoś ginie na świecie - to mnie nie interesuje, nigdy tych osób nie znałem i za nimi nie płaczę - choć szkoda, że ich już nie ma, lecz nie dla mnie, a tu czułem mentalną potrzebę pomocy. Zgodny z umową tak jak i red bull :). Ty masz możliwość sprawdzenia czy to oszustwo czy
wiesz jak działa takie naciąganie - głównie dlatego, że masz dostęp do internetu, ona nie ma i nie miała możliwości sprawdzenia. Człowiek uczy się na błędach - ona już tak nie postąpi - więc będzie bogatsza o to doświadczenie i już się idiotycznie nie zachowa.


@rafiko36: Nie rozumiem. Czyli zbadałeś produkt przez opinie w internecie? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Stąd 100-procentowa pewność o jego wadliwości?

Rozumiem, że
@Luka_Wars: czyli działanie oddolne jednego człowieka jest lewackie, ale masiwa propaganda nie jest mimo, że ma takie samo 'wytłumaczenie'? Czyli 'prawackie' jest bycie bucem bez empatii?
Czyli 'prawackie' jest bycie bucem bez empatii?


@eloar: Podmioty na wolnym rynku nie kierują się empatią, tylko zyskiem. Nadal nie rozumiem związku między zachowaniem człowieka a reklamą komercyjną. Błędna analogia.
@Luka_Wars: słyszałeś że altruizm jest najgorszą formą egoizmu? Czyli altruistyczne zachowanie dla wielu ludzi prowadzi do odniesienia korzyści. Czyli bohater osobiście odniósł ze swego zachowania korzyść i nawet się tego nie wypiera.
Czyli altruistyczne zachowanie dla wielu ludzi prowadzi do odniesienia korzyści.


@eloar: Nie mówimy ani o socjaldemokracji, ani o socjalizmie, ani o komunizmie tylko o liberalizmie gospodarczym. Nie na temat.

Czyli bohater osobiście odniósł ze swego zachowania korzyść i nawet się tego nie wypiera.


Co nie zmienia faktu, że interweniował w normalną wolno-rynkową relację.
@ediz4: Lubię ludzi twojego pokroju. Człowiek A dyskutuje z człowiekiem B a ty (człowiek C) nie włącza się bezpośrednio w dyskusję tylko ssie pałkę człowiekowi B, ponieważ zgadza się z jej poglądami. Lecz się z bordo :)