Wpis z mikrobloga

Wchodzę na główną, a tam:

Z racji pracy jaką wykonuję tj. praca w agencji płatniczej (rachunki itp.) b. często mam kontakt z ludźmi. Przyszła do mnie starsza kobieta '39 r. - moja sąsiadka z poleceniem przelewu na 4.400 zł. Tytuł przelewu: umowa xyz. Spytałem za co płaci (wiem, nie mój interes, ale to moja sąsiadka i nie chciałem żeby wtopiła kasy). Odpowiedziała, że nie mogła chodzić jakiś czas, była w szpitalu na jakichś zabiegach na magnetronic. Poczuła się lepiej. Jakiś czas później zadzwonił do niej ktoś z firmy z Poznania z zaproszeniem na pokaz urządzenia wydzielającego jakieś #!$%@? - pokaz w Kielcach (czyli poza lokalem przedsiębiorcy). Posiedziała u mnie z półtora godziny przekonując mnie jakie to cudowne, że płaci to w promocji, że dostała kołdrę, że wypowiadali się lekarze na prezentacji, że dużo emerytów było obolałych. I przez półtora godziny z racji, że to moja sąsiadka, która bdb znała mojego ojca przekonałem ją że to wał - pewnie z innymi starszymi ludźmi tez bym tak zrobił. Bardzo, bardzo dziękowała twierdząc, że Bóg nad nią czuwa :). Napisaliśmy wypowiedzenie umowy zawartej poza lokalem przedsiębiorcy (14 dni na zwrot), poszedłem po papier, zapakowałem kołdrę i urządzenie, które przyniosła, anulowaliśmy polecenie przelewy na 4.400, zwróciłem jej kasę, skierowałem do lekarza neurologa, odradziłem takich spotkań i prezentacji - to było jej pierwsze -, obiecała, że już nigdy się nie da nabrać (wygląda na bardzo podatną na sugestie niestety). Chciała mi dać 100 zł za poświęcony czas, ale nie wziąłem - to ona, że kupi mi coś do jedzenia (WTF). Wziąłem kasę na paczkę pocztową i sprawa zakończona. Ile tych ludzi musi bulić niepotrzebnie... Naciągacze #!$%@? jego mać :/

Ile tych ludzi musi bulić niepotrzebnie... Naciągacze #!$%@? jego mać :/


Wiecie kto to stwierdził? Gość z avatarem KORWiN.

@rafiko36: Kucu, twoje lewackie zachowanie uzmysłowiło mi, że jest jeszcze dla gimbo-liberałów ratunek.

#bekazprawakow #bekazkuca #jkm #gwardiakrula
  • 47
@eloar: Jeśli wtrącasz się w decyzję pełnoletniego obywatela i zachęcasz go do zmiany tej decyzji sugerując się jego dobrem to tak - to ten słynny lewacki interwencjonizm. Jeśli masz inne zdanie to zapraszam na główną do znaleziska o RPO i grach komputerowych.
@PanSwinia: Tak. Ponieważ liberał opowiada się za pozytywną koncepcją człowieka. Jakim prawem możesz wtrącać się w decyzję racjonalnej osoby? Jeśli chce ona korzystać z usług pijanego mechanika lub taksówkarza to nic ci do tego.
@PanSwinia: Kończę politologię więc trochę ci nie wyszło. Zamiast stosować ad personam powiedz, gdzie powiedziałem coś złego. Proszę o merytoryczne argumenty ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@eloar: A jakim cudem doszedłeś do takiej analogii? oO
kolejny bezrobotny.


@PanSwinia: Zgaszony tak bardzo, że nawet ad personam mu nie wyszło. Szkoda mi ciebie.

Mnie bardzo do tego. Udzielam mu rady. Rady z której nie musi skorzystać. Ma wybór.


Brawo socjaldemokrato.

Interwencjonizm na poziomie ustawowym przy którym taki człowiek nie ma wyboru jest zły.


To dziwne, bo większość środowisk liberalnych akceptuje np. przymus podatkowy. Może pora trochę poczytać o polityce skoro chce się wypowiadać w temacie?

politolog pffff....


Internetowy