Wpis z mikrobloga

Wysokość składek ZUS dla przedsiębiorców:
- 17.XI.2007 - 764,51 zł
- 17.XI.2015 - 1092,28 zł
Całkowity wzrost wysokości składek: 42,87%
Oznacza to, że obciążenia przedsiębiorców z tytułu składek na ZUS wzrastały średnio o 4,56% rocznie. Obliczenia własne na podstawie danych ZUS

Także tego...

Podziękujemy Platformie Obywatelskiej, Polskiemu Stronnictwu Ludowemu, "prezydentowi Europy" Donaldowi T. oraz jego protegowanej Ewie K. a także miłościwie nam panującemu Bronisłałowi K.
To dzięki ich rządom żadnemu przedsiębiorcy nawet 1100 złotowy ZUS nie jest straszny.

#4konserwy #4kuce #neuropa #8latswietlnych
  • 73
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czyli zwiększamy liczbe urzędników by mieć wyliczenia dla kolejnych milionów ludzi, czy wprowadzamy kolejny obowiązek dla mikroprzedsiębiorców, odprowadzania comiesiecznych danych do GUS?


@Epoche: tutaj się akurat nie zgodzę. dane o naszych podatkach urzędy już mają. kwestia tylko, żeby wreszcie te dane trafiały tam gdzie powinny.
  • Odpowiedz
@Epoche:

Czyli zwiększamy liczbe użędników by mieć wyliczenia dla kolejnych milionó ludzi, czy wprowadzamy kolejny obowiązek dla mikroprzedsiębiorców, odprowadzania comiesiecznych danych do GUS?


Ale po co przedsiębiorcy mieliby cokolwiek gdziekolwiek odprowadzać, jak wszelkie niezbędne dane są w US?
Dobrze napisany system do obsługi tego całego bałaganu (kurde, marzenia ściętej głowy w tym kraju) i nie trzeba by zatrudniać nawet jednego urzędnika więcej, a i ci co obecnie w GUS pracują
  • Odpowiedz
Uznałem, że to się rozumie samo przez się.


@xvovx: nie rozumie się. poczyniłeś zupełnie niepotrzebne wyliczenia. to tak jakbyś miał pretensję, że średnie wynagrodzenie (to liczone przez gus) wzrosło ponad 40%.
wg mnie zabrałeś się "od d--y strony". zakładając, że takie były twoje faktyczne intencje.
  • Odpowiedz
Więc trzeba dodatkowych roboczogodzin, aktualny stan personalny to zrobi bez zwiększenia zatrudnienia?


@Epoche: trzeba ogarnąć system. teraz te dane są, ale "c--j wie gdzie".
ja nie mowie, że taka modernizacja będzie za darmo. ale trzeba to w końcu zrobić. na dłuższą metę to oszczędność. także i nerwów szarych obywateli.
  • Odpowiedz
@Epoche:

przedstawiasz ZUS w takim świetle jako że trzbea na niego robić 1/4 miesiąca tak jakby brał i nic nie dawał


Teraz jeszcze daje, ale to nie potrwa wiecznie. O ile oboje dożyjemy do 2050 (a może i 2040 wystarczy jak dobrze pójdzie) to wtedy porozmawiamy na temat tego komu, ile, dlaczego i od jak dawna ZUS nie wypłaca świadczeń. ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
Teraz jeszcze daje, ale to nie potrwa wiecznie. O ile oboje dożyjemy do 2050 (a może i 2040 wystarczy jak dobrze pójdzie) to wtedy porozmawiamy na temat tego komu, ile, dlaczego i od jak dawna ZUS nie wypłaca świadczeń.


@xvovx: ale czemu mówisz o tym co będzie za 30 lat? przecież zus wypłaca bieżące świadczenia. tego też nie wiecie?
  • Odpowiedz
@ciepol: bo to co będzie będzie zapewne dotyczyło mnie (chyba, że wyemigruję) i zapewne również i ciebie (chyba, że wyemigrujesz o ile już tego nie zrobiłeś).
  • Odpowiedz
Teraz jeszcze daje, ale to nie potrwa wiecznie. O ile oboje dożyjemy do 2050 (a może i 2040 wystarczy jak dobrze pójdzie) to wtedy porozmawiamy na temat tego komu, ile, dlaczego i od jak dawna ZUS nie wypłaca świadczeń. ( ͡º ͜ʖ͡º)


@xvovx: No i właśnie podwyzszanie skladek wraz ze wzrostem wynagrodzen (czyli szybciej niz waloryzuje sie emerytury) jest sposobem na zbilansowanie systemu w sytuacji
  • Odpowiedz
@ciepol:

Napisałeś takie oto zdanie:

przedstawiasz ZUS w takim świetle jako że trzbea na niego robić 1/4 miesiąca tak jakby brał i nic nie dawał


Na co odpowiedziałem, że obecnie ZUS jeszcze "daje", ale jak przyjdzie kolej naszego pokolenia to już nie bardzo będzie co dawać. To nie jest rozpoczynanie pobocznego wątku ani uciekanie od meritum, tylko taka ogólna uwaga. Z tym, że ZUS obecnie wypłaca świadczenia się oczywiście zgadzam,
  • Odpowiedz
@NowyLepszySzatan667:

zbilansowanie systemu


Ale system ZUS już teraz nie jest zbilansowany. Jakby nie dopłaty z budżetu centralnego to by się już dawno w cholerę zawalił. A będzie już tylko gorzej i kosmetyczne zmiany w stylu trochę wyższe składki i trochę wyższy wiek emerytalny niestety tylko odsuną w czasie to co nieuniknione.
  • Odpowiedz
Napisałeś takie oto zdanie:

> przedstawiasz ZUS w takim świetle jako że trzbea na niego robić 1/4 miesiąca tak jakby brał i nic nie dawał


@xvovx: muszę cię rozczarować - ja nie napisałem tego zdania.
  • Odpowiedz
A będzie już tylko gorzej i kosmetyczne zmiany w stylu trochę wyższe składki i trochę wyższy wiek emerytalny niestety tylko odsuną w czasie to co nieuniknione.


@xvovx: Podwyzszanie skladek wraz ze wzrostem wynagrodzen szybciej niz emerytur, podwyzszanie wieku emerytalnego wraz z wydluzaniem sie dlugosci zycia i moze co najwazniejsze zwiekszenie liczby zatrudnionych w wieku produkcyjnym. W 2007 pracowalo ok 14,5 mln Polakow w wieku produkcyjnym czyli ok 60% w 2014
  • Odpowiedz