Wpis z mikrobloga

Wysokość składek ZUS dla przedsiębiorców:
- 17.XI.2007 - 764,51 zł
- 17.XI.2015 - 1092,28 zł
Całkowity wzrost wysokości składek: 42,87%
Oznacza to, że obciążenia przedsiębiorców z tytułu składek na ZUS wzrastały średnio o 4,56% rocznie. Obliczenia własne na podstawie danych ZUS

Także tego...

Podziękujemy Platformie Obywatelskiej, Polskiemu Stronnictwu Ludowemu, "prezydentowi Europy" Donaldowi T. oraz jego protegowanej Ewie K. a także miłościwie nam panującemu Bronisłałowi K.
To dzięki ich rządom żadnemu przedsiębiorcy nawet 1100 złotowy ZUS nie jest straszny.

#4konserwy #4kuce #neuropa #8latswietlnych
  • 73
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@xvovx: no spoko, ale to jest jedna strona dyskusji czyli "składki zus są w ogóle niepotrzebne" (tylko z czego ma moja babcia żyć?). Inną stroną jest to, że jak pokazuję średnio wynagrodzenia wzrosły 2-3x bardziej niż składki na ZUS. Myślę, że jak przedsiębiorcę stać na zapłacenie pracownikom 3x ZUS to będzie go stać na zapłacenie +1 ZUS za siebie.
  • Odpowiedz
@xvovx: tylko dodam dla jasności:

Myślę, że jak przedsiębiorcę stać na zapłacenie pracownikom 3x ZUS to będzie go stać na zapłacenie +1 ZUS za siebie.


które to 2-3x ZUS sam podniósł z własnej woli na wolnym rynku
  • Odpowiedz
odnosiłem się do argumentu Cheatera, który jest raczej idiotyczny


@krolikbartek: zrobiłeś to więc wybitnie nieudolnie. dopóki składki będą liczone w ten sam sposób, dopóty kwota jest nieistotna. może to być nawet milon pln.
  • Odpowiedz
no fakt, od razu lepiej się płaci to 1100 wiedząc, że to nie przysłowiowa "wina Tuska" tylko zwyczajny wzór.


@xvovx: jeśli cię to jakoś pocieszy, to nikt ci nie broni wmawiać sobie, iż to "wina tuska".
  • Odpowiedz
@Epoche:

A jak wyliczysz faktyczne skoro dane mamy tkaie jakie zbierze GUS? Wyliczysz magiczną różdżką?


To niech GUS wykona tytaniczną pracę i sięgnie do danych Urzędu Skarbowego. Tam wiedzą wszystko o wszystkich. ( ͡
  • Odpowiedz
ja nie piszę o tym czy to jest słuszne. ja piszę o tym, że tak po prostu jest, czego zdajecie się nie wiedzieć/nie rozumieć.


@ciepol:

ale to, że tak jest, że wylicza się to na podstawie wzoru/algorytmu jak zwał tak zwał, to nie jest wymysł mój, ani raczej też nie twój, tylko ludzi u władzy. I oni mają moc to zmienić - a tego nie zrobili, chociaż wycierali sobie gębę
  • Odpowiedz
pytam o granicę wysokości danin, które jest w stanie zapłacić przedsiębiorca, powyżej której według niego (Cheatera) nie jest wstydem prowadzić własny biznes


@krolikbartek: i robisz to nieudolnie, bo pytasz o konkretną kwotę. a jej nie ma. serio tego nie łapiesz?
  • Odpowiedz
ale to, że tak jest, że wylicza się to na podstawie wzoru/algorytmu jak zwał tak zwał, to nie jest wymysł mój, ani raczej też nie twój, tylko ludzi u władzy. I oni mają moc to zmienić - a tego nie zrobili, chociaż wycierali sobie gębę liberalnymi hasłami.


@xvovx: więc czemu takiego wpisu nie zrobiłeś od początku?
  • Odpowiedz
To niech GUS wykona tytaniczną pracę i sięgnie do danych Urzędu Skarbowego. Tam wiedzą wszystko o wszystkich.


@xvovx: Czyli zwiększamy liczbe urzędników by mieć wyliczenia dla kolejnych milionów ludzi, czy wprowadzamy kolejny obowiązek dla mikroprzedsiębiorców, odprowadzania comiesiecznych danych do GUS?

Rozumiem, że po likwidacji ZUS to ja sam sobie zdecyduję na co będę zasuwać przez 1/4 miesiąca. Masz z tym problem, że o wypracowanej przez siebie kasie chcę sam decydować?
  • Odpowiedz