Wpis z mikrobloga

@dzangyl: Bo ten film ma bardzo dużo rzeczy nie podanych na tacy. A dzisiaj ludzie są leniwi i przecież nie będą sami sobie odpowiadać na zadane pytania w filmie...
Smutne to jest, że ambitnych filmów nie można już robić :/ Widzowie zostali rozleniwieni pod tym względem.
obejrzałem wyjaśnienie [...] oraz dwie usunięte sceny


@dzangyl: mi się ten film podobał bardziej niż przeciętnemu fanowi Obcego, ale jeżeli do pełnego zrozumienia musisz obejrzeć wyjaśnienie to znaczy, że historia jest źle opowiedziana, a jeśli musisz obejrzeć usunięte sceny to znaczy, że jest źle zmontowany. Co dziwi szczególnie, że ani autor scenariusza, ani reżyser nie są debiutantami.
@pelen: jest tak dlatego, że tak miało być. W filmie jest masa niedopowiedzeń, które ciężko wyłapać nawet po kilku seansach dlatego ułatwiłem sobie zabawę i obejrzałem czyjąś analizę. Co się tyczy usuniętych scen to

jest tak dlatego, że tak miało być


@dzangyl: Ja mam co do tego wątpliwości. Tutaj masz inną analizę i osobiście bardziej do mnie przemawiającą, z której wynika, że większość nieścisłości, czy niejasności wynika ze złego montażu i właśnie z tego, że spora część była nie tak jak miało być. Rożne drobne kompromisy zsumowane razem dają ten dość powszechny efekt "ale o co chodzi?". Świetnym przykładem jest tu osadzenie Guy Pearce'a w