Wpis z mikrobloga

@co_to_sie_stanelo: znaczy matematyka to wiadomo ciągi i ich zbierznosc przy mechanice ala RPG. Geometria analityczna cala grafika, calki i rozniczki fizyka, dyskretna optymalizacje przy warunkach i inne takie , ale statystyka? Bo nie miałem rozumiem badanie rynku i takie tam ?
  • Odpowiedz
@wytrzzeszcz: w największym skrócie: warto znać statystykę żeby wiedzieć że: średnia którą tak lubimy to gówniana statystyka, dlaczego mediana jest czasem lepsza, a czasem nie; czym są kwantyle - w szczególności percentyle; czym jest odchylenie standardowe i czy ma znaczenie przy pomiarze jaki wykonałeś + masa innych rzeczy o których nie mam pojęcia, bo myślałem podobnie jak inni że to jakiś z dupy przedmiot którego nie da się użyć w
  • Odpowiedz
@wytrzzeszcz: dziś mam wieczór porad życiowych, więc zupełnie poważnie: nie ściemniaj, pisz swoje rzeczy po nocach (gry, serwery, cokolwiek), inaczej za 4 lata będziesz gównowartym studenciakiem :-) I ucz się matmy i innych przedmiotów które uważasz za z dupy wzięte... oprócz szkolenia BHP, to faktycznie jest z dupy.
  • Odpowiedz