Wpis z mikrobloga

#ksiazki #scifi #czytajzwykopem #literatura

Mirki, potrzebuję krótko mówiąc rekomendacji, szukam dobrych książek scifi, bo jadę w #!$%@? daleko na pustynię i przez trzy miesiące po pracy nie będę miał co robić, bo i net słaby tam jest.
Szukam dobrego /hard ścifi, ewentualnie coś o podróżach w czasie. Fantasy nie wchodzi w grę ani żadne gry o trony czy inne władcy pierścionków. Chodzi o stare dobre ścifi. Może być AI, może być deep space, może być futuro, może być alternatywna historia. Sporo już tego przeczytałem w życiu, od Lema i Asimova po Dukaja i Orsona Scott Carda - więc teraz znaleźć coś sensownego samemu jest trudno. Co polecacie?
  • 38
@t3m4: No Dicka jasne że tak, choć nie mam pamięci do tytułów, serio. Podaj jakieś beściaki. A co do Strugackich to ciemność widzę. Zapodawaj, por favor.
@mike78
Strugaccy - "W krainie purpurowych obłoków" mi szczególnie podpasowała (oczywiście możesz też pocisnąć klasyki jak Ci się jeszcze nie trafiło: "Trudno być bogiem", "Piknik na skraju drogi"", "Przenicowany świat").
Oleg Diwow - "Najlepsza załoga słonecznego" nic specjalnego ale warto spróbować czasem czegoś nowego, chwilami zbyt lekka choć pojawiło się kilka ciekawych wątków/odniesień.
Długa Ziemia?


@alosha: Terry Pratchett, kojarzę typa, ale serii Długa Ziemia - nie. A teraz odpowiedz mi uczciwie: Polecasz? Pytam, bo nie mam zaufania do serii, często są to pisane na siłę gnioty. Choć są wyjątki, naturalnie.
W krainie purpurowych obłoków


@MagicznyCzarodziej: Dzięki, na pewno coś zamówię z twojej listy. Dzisiaj szaleję na aledrogo, już mam w koszyku dwanaście pozycji, wydam ze trzy stówy na książki, coś się z tego zabierze do arabów na pustynię.
@mike78: Wie Pan, ja nie wiem, co się Panu podoba. ;-) Ja lubię Pratchetta, Długa Ziemia też dała radę (choć nie była w stylu Świata Dysku).
Gdybym miał ją polecić sam sobie, to bym polecił.
@mike78: hard sf - Watts, "Ślepowidzenie" - bardzo ciekawa wizja kontaktu z obcymi i rozwoju ludzkości
Bacigalupi, "Pompa nr 6 i inne opowiadania" - genialny zbiór opowiadań, ale nie jestem pewien, czy to hard sf :P
no i troszkę z przymrużeniem oka - Edgar Allan Poe "Nieporównana przygoda niejakiego Hansa Pfaala" - dziewiętnastowieczna wizja podróży na księżyc balonem
Ślepowidzenie


@rudy2007: to Dukaja, nie? Mam u siebie na półce. Trudne w czytaniu, ale ciekawe. Jednak z Dukaja moim zdecydowanym faworytem jest Perfekcyjna Niedoskonałość. Kurde. Już tyle czasu minęło od wydania, a miała być trylogia, co jest? Nie mogę się doczekać kontynuacji. Jak dla mnie - absolutny majstersztyk!
@rudy2007: Aż podszedłem do biblioteczki. Naturalnie, masz rację. Pomyłka wynikała z tego, że czytałem to jakieś dwa miesiące temu równolegle z dwiema innymi książkami - tak się składa, że Dukaja, stąd poplątanie.
@mike78: co do Dukaja to ja jak na razie czytałem tylko krótką "Córkę łupieżcy". Zacząłem też "Starość aksolotla", ale w międzyczasie zabrałem się za "Na wschód od Edenu", która tak wciąga, że Dukaj musi poczekać. :D