Wpis z mikrobloga

W sumie to po co nam te studia? Skończymy, dostaniemy papierek, pójdziemy do pracy, w zawodzie lub nie. Całą resztę życia spędzimy w błędnym kole praca-dom-dzieci, a część z nas praca-dom-samotność-feelsy na mirko. Nic po sobie nie zostawimy, umrzemy i świat o nas zapomni. Po co nam to wszystko?
#feels
  • 55
@kkttooss: Ja mam muzykę, instrumenty. Ciągle ćwiczę, to dla mnie nawet ważniejsze niż studia. Ale co z tego? Po co nam to? Nic po sobie nie zostawimy i wszyscy o nas zapomną.
@looklikelance: Nie do końca, właśnie o to chodzi, nie każdy zostaje bohaterem, pogromcą tyrana o którym powstają pieśni, a historie opowiada się dzieciom. Wszyscy jesteśmy tylko pionkami, które na dłuższą metę nic nie znaczą
@GetRekt To nie jest tak do końca. Są rzeczy o których ktoś będzie pamiętał. Ale będzie to sztuka albo historia. Ja np. jakbym dostal jakiś stary instrument na którym by grał ktoś kiedys to bym o nim myślał co to dla niego znaczyło. Tak samo jak jest taki peugeot 405. Traktowałbym go prawie jak osobę. Miałlby swoje humory, psułby się, ale jest piękny na swój sposób. Nie jest idealny ale ma to
@GetRekt: no tak ale po co coś znaczyć, wazne jest to czego Ty chcesz i co daje radosć, nic więcej
@kkttooss: no tak, najgorzej jak ktoś zyje jakimis glupimi zasadami, idzie na jakies studia tylko dlatego ze tak chca rodzice, a potem okazuje sie ze koles w wieku 30 lat 2 lata temu skonczyl studia nie ma doswiadczenia i sie meczyl tylko, a jego koledzy po zawce wrocili ze zmywaka
@GetRekt: Było w liceum?

Wybudowałem pomnik trwalszy niż ze spiżu

strzelający nad ogrom królewskich piramid

nie naruszą go deszcze gryzące nie zburzy

oszalały Akwilon oszczędzi go nawet


łańcuch lat niezliczonych i mijanie wieków

Nie wszystek umrę wiem że uniknie pogrzebu

cząstka nie byle jaka i rosnący w sławę

potąd będę wciąż młody pokąd na Kapitol


ma wstępować z milczącą westalką pontifeks

I niech mówią że stamtąd gdzie Aufidus huczy

z tego