Wpis z mikrobloga

@jigsaw96: Pewnie mówisz o Ether Fields. W gruncie rzeczy to była zupełnie inna gra, robiona przez całkiem inny team. Łączy nas z nią to, że trzy osoby z aktualnego teamu przy niej pracowały i to było low fantasy. Przy Gloria Victis pracują też trzy osoby które robiły coś przy Wiedźminach, który też jest low fantasy - if you know what I mean.

Zaczęliśmy robić GV trzy lata i miesiąc temu, ale
@Leinnan: Nawet nie wiem, grafiki nie ogarniam :P
@MasterSoundBlaster: Szczerze, to myślę, że nie ma zagrożenia. Trafiamy w wiele nisz, MMO, średniowiecze, Mount & Blade itd. W gruncie rzeczy LiF jest zupełnie inną grą, bo zdecydowanie bardziej Minecraftem niż MMO. (Brak NPC, prawie nie ma mobów itd). Żeby nie było - uważam, że jest bardzo fajna, tak samo jak ich team który miałem okazję poznać. I też zazdroszczę im tego,
@MasterSoundBlaster: Przez Greenlight - my też tam przeszliśmy. Tylko Life is Feudal działa podobnie jak Minecraft - to znaczy każdy stawia swój serwer na max 64 graczy. My wejdziemy na Steam dopiero w momencie gdy będziemy w stanie wytrzymać kilka tysięcy graczy jednocześnie na naszym serwerze.
@MasterSoundBlaster: Mają inne podejście. Gracze sami hostują swoje servery przez co gra ma ograniczenie do 64 graczy max na ograniczonej mapie. U nas są dwa światy dla wszystkich które stoją na naszym hostingu w Europie i Ameryce.
W skrócie - GV to MMORPG, LiF to bardziej Arena na 64 graczy max.

Oczywiście biznesowo jest to dużo bardziej opłacalne, skoro gracze sami sobie płacą za hosting, ale my celujemy jednak w jedno
@jan-grochowski:

Mają inne podejście. Gracze sami hostują swoje servery przez co gra ma ograniczenie do 64 graczy max na ograniczonej mapie. U nas są dwa światy dla wszystkich które stoją na naszym hostingu w Europie i Ameryce.

W skrócie - GV to MMORPG, LiF to bardziej Arena na 64 graczy max.

Wiem o co chodzi, napisałeś to wyżej. Po prostu chciałem się upewnić, że oni mają łatwiej na Steamie.
@jan-grochowski:
Noc jest za jasna wg mnie. Byłoby ciekawej w mass pvp, gdyby grupa ludzi bez pochodni mogła podejść do innej grupy niepostrzeżenie.
A przy okazji, ile osób liczy team i ile osób czym się zajmuje? Jest tylko 1 programista? Już zarabiacie jakieś grosze, czy każdy za darmo robi obecnie?
I czy są jakieś filmiki pokazujące wnętrza domów i innych budynków? Czy istnieje crafting i auction house?