Wpis z mikrobloga

Jak obecnie wygląda wjazd na Ukrainę, konkretnie do Lwowa? Wymyśliłem sobie, że zorganizuję swoich znajomych i w wakacje pojechalibyśmy pozwiedzać miasto przez kilka dni, ale np. na stronie MSZ występuje taka niesympatyczna (bieda-studenty here) informacja:

Na przełomie 2013/2014 roku władze ukraińskie wprowadziły przepis, w myśl którego obcokrajowców wjeżdżających na Ukrainę obowiązuje wymóg posiadania odpowiednich środków finansowych na pokrycie kosztów pobytu. Na pierwsze pięć dni pobytu (bez względu na krótszy planowany pobyt) wymagana jest kwota ponad 400 Euro. Ukraińskie władze graniczne uprawnione są do dokonywania weryfikacji posiadanych kwot.


Jest to egzekwowane? Są może jakieś inne potencjalne problemy?

#ukraina #podroze
  • 13
@dumnie: Przejazd bezproblemowy, ostatnio przekroczenie granicy autem zajęło mi 15 minut. Oczywiście wszystko zależy od tego ile osób będzie przekraczało granicę, no i kto kontroluje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Adrian_: Tak na oko, to około 5-6 osób i raczej jakimś autobusem, czy pociągiem. A warto mieć odłożone troszkę grosza na to słynne ukraińskie łapownictwo?
@dumnie: Nieprecyzyjnie napisałem, miałem na myśli kolejki na granicy :) Jeżdżę autem do Lwowa i dalej od 2008 roku, jeszcze nigdy nie miałem sytuacji wyłudzenia kasy. A jeśli nie jedziesz autem, to już w ogóle nie musisz się tym przejmować. Autobus stoi na granicy mniej-więcej godzinę, każdy wysiada, podchodzi z paszportem do okienka, gdzie porównują Cię ze zdjęciem i czasem zadadzą jakieś pytanie. W tym czasie kontrola sprawdza bagaże (raczej bez