Wpis z mikrobloga

@TheFuckingRoses: zbyt intensywne mieszanie?
Nie jestem ekspertem, ani nie mam żadnych źródeł, więc nie chcę rzucać stwierdzeń, ale z studiów wiem, że drożdże są delikatne, łatwo się stresują, budują ciałka stresowe, słabiej pracują, gorzej oddychają, mniej się dzielą więc teoretycznie może.
Czy praktycznie? Zrób dwie warki, jedne drożdże zamieszaj, drugie nie i sprawdź. Piwna brać będzie wdzięczna ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Rajca: Przecież to nie ma sensu, bo po co wsypywać drożdże do wody skoro i tak lecą odrazu do brzeczki? Nie zachodzi żadna rehydratacja a możesz drożdże uszkodzić np szokiem temperaturowym.
@TheFuckingRoses: z moich doświadczeń wynika że mieszanie drożdży nie wpływa na nie źle. Standardowo uwadniam w kolbie na mieszadle i zawsze wszystko jest ok. A uwadnianie na mieszadle ma taki plus, że powstaje piękna emulsja i nie pozostają żadne fragmenty suchych drożdży.
@organicus: wlasnie o to mi chodziło kiedy to robiłem. Wsypywałem je powoli cały czas mieszając do szklanki z letnią, wystudzoną wodą i wychodziła piekna drożdżowa emulsja. Po 30-60 minutach odkrywając drożdże nie było żadnych gród a co najwyżej piana na emulsji którą wlewałem